Профільні ліцеї повинні бути відокремлені від інших ланок освіти

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

У містах ліцеї мають бути відокремлені від інших ланок освіти, — депутат

Формування мережі профільних ліцеїв

Тиждень фокусованого навчання

У великих містах академічні ліцеї необхідно відокремлювати від початкової та базової ланок загальної середньої освіти.

Таку тезу висловив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Колебошин під час презентації реформи профільної школи.

Як він зауважив, створення нової мережі шкіл під час реформи старшої школи потребуватиме різних підходів.

«З огляду на різноманітність населених пунктів, мережа шкіл потребуватиме різних підходів, проте великі міста, зокрема обласні центри, повинні мати відокремлені академічні ліцеї від 1–9 класів. Сподіваюся, це буде відображено в законопроєкті, це важливо для забезпечення якісних і різноманітних освітніх траєкторій», — акцентував народний депутат.

За його словами, без змін у законодавстві щодо формування мережі реформа старшої школи не може бути якісно реалізованою.

Саме тому вже готується законопроєкт про зміни до закону «Про повну загальну середню освіту», який до кінця року має бути поданий у Верховну Раду України.

Окрім того, депутат застеріг від імітації реформи під час створення нової мережі.

«Зараз майже хто завгодно може робити ці академічні та професійні ліцеї. Дуже багато де мережа, яка створюється, імітує певною мірою цю реформу», — наголосив Сергій Колебошин.

Джерело: Освіта.юа

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47768

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
118

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159652

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31550

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59574

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді