Учні 5 класів отримали підручники за підтримки японських партнерів

Понад мільйон підручників отримали учні 5 класів за підтримки Японського агентства міжнародного співробітництва

Підручники для учнів 5 класів

Знаймо українську: практичний довідник

26 вересня відбулась офіційна церемонія вручення 1 089 838 підручників з української мови, української та зарубіжної літератури. Ці підручники Міністерству освіти і науки України передало Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA). 

Попри складність роботи українських видавництв в умовах війни, п’ятикласники вже використовують ці підручники від початку навчального року.

Друк і передання підручників є однією з фаз Грантової програми — «Невідкладне покращення обладнання для надання освітніх послуг». Загалом на друк і передання підручників було витрачено 3 514 216,67 євро (141 135 873,47 грн) грантової допомоги. Навчальні матеріали дібрано відповідно до чинного Порядку конкурсного відбору підручників.

«З початку повномасштабного вторгнення Японія надає безпрецедентну підтримку українській системі освіти. МОН є учасником двох фаз Грантової програми на загальну суму приблизно 20 млн доларів. Ці кошти спрямовують на закупівлю обладнання для навчально-практичних центрів закладів профтехосвіти, цифрових освітніх центрів та підручники. Сьогодні ми приймаємо понад 1 млн підручників для учнів 5 класу, друк яких був профінансований коштом міжнародних донорів», — зауважив міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

Зі свого боку Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Мацуда Кунінорі висловив глибоку повагу всім освітянам, які щодня невтомно працюють для захисту майбутнього українських дітей.

«Для уряду Японії підтримка освіти є важливою для розвитку України. Ми передаємо приблизно одного мільйона підручників у 23 області, щоб молоде покоління могло отримувати якісні ресурси для навчання. Японія і надалі підтримуватиме Україну на шляху до її відновлення та процвітання», — акцентував Посол Японії.

«Освіта — це інвестиція в майбутнє. Незалежно від обставин, діти заслуговують на безперервну освіту. Ми й надалі будемо підтримувати створення належних умов для навчання», — зазначив голова офісу JICA в Україні Мацунага Хідекі.

Окрім того, у межах першої фази Грантової програми, Японське агентство міжнародного співробітництва вже передало комп’ютерне та інше обладнання для 85 цифрових освітніх центрів (digital learning centers — DLC). Ці центри є окремими приміщеннями у закладах освіти (школах, профтехах, коледжах тощо), які слугують укриттям та одночасно простором для навчання.

Також у лютому JICA передало 85 генераторів та 1700 планшетів для дев’яти областей: Дніпропетровської, Донецької, Миколаївської, Одеської, Харківської, Херсонської, Запорізької, Луганської та Сумської.

За інформацією МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Профільна середня освіта: державний стандарт

КМУ затвердив Державний стандарт профільної середньої освіти 25 липня 2024 року. Що закладено в документі, як реалізовуватимуть концепцію профільної середньої освіти — у статті.
71

Реформа профільної середньої освіти: чого слід очікувати

Нові умови і обставини диктують новий підхід до розвитку економіки, яка, у свою чергу, мотивує до пошуку інших форм і методів управління у галузях, на яких вона базується. Зокрема, це стосується і освіти. З цією метою в Україні розпочинається реформа профільної освіти, яка відбудеться у кілька етапів. Що вона передбачає і до яких змін ми маємо бути готові – далі у статті.
306

Атестація педагогів школи: Що? Де? Коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
91657

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді