Відповідальність освітян щодо застосування української під час освітнього процесу має бути посилена

Українська — обов’язкова в шкільних укриттях і спортзалах: мовний омбудсмен

Застосування української в закладах освіти Як правильно писати: СКАЧАТИ

«Українська має лунати не лише на уроках, а й на перервах, у виховній роботі, на батьківських зборах, у бібліотеці, спортзалі чи бомбосховищі. Вчителі зобов’язані неухильно послуговуватися державною мовою, зміцнюючи повагу здобувачів освіти до основ національної ідентичності», — наголосив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Зокрема він вважає, що відповідальність за застосування державної мови в навчальних закладах має бути посилена, оскільки за два перші тижні навчального року знову надходять повідомлення про порушення мовного законодавства.

Відповідно до пункту 14 частини першої статті 9 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» педагогічні працівники зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків.

Курс для кожного освітянина. Допоможе удосконалити письмове та усне мовлення українською тим, хто: розмовляє українською скрізь і завжди; розмовляє українською на роботі й переходить на українську в побуті; навчає інших переходити на українську

Нагадаємо, що журнал «Практика управління закладом освіти» має рубрику «Знаймо українську», яка неодмінно стане в пригодіі під час освітнього процесу. 

Окрім того, у липні 2024 були презентовані результати щорічного моніторингу функціонування української мови в освітньому процесі у закладах загальної середньої освіти. Головним висновком звіту стало те, що у минулому навчальному році поменшало використання української в освітніх просторах порівняно із 2022/2023. Це пов’язують зі зменшенням кількості старшокласників та їхніх батьків, які вважають державну мову своєю рідною (на 17% та 11% відповідно).

Джерело: Мовний омбудсмен 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Профільна середня освіта: державний стандарт

КМУ затвердив Державний стандарт профільної середньої освіти 25 липня 2024 року. Що закладено в документі, як реалізовуватимуть концепцію профільної середньої освіти — у статті.
71

Реформа профільної середньої освіти: чого слід очікувати

Нові умови і обставини диктують новий підхід до розвитку економіки, яка, у свою чергу, мотивує до пошуку інших форм і методів управління у галузях, на яких вона базується. Зокрема, це стосується і освіти. З цією метою в Україні розпочинається реформа профільної освіти, яка відбудеться у кілька етапів. Що вона передбачає і до яких змін ми маємо бути готові – далі у статті.
306

Атестація педагогів школи: Що? Де? Коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
91657

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді