МОЗ опублікувало поради батькам щодо налагодження режиму сну дитини перед навчанням

Як допомогти дитині налагодити режим сну перед школою: поради для батьків від МОЗ

Режим сну в дітей шкільного віку

Як допомогти педагогу повернутися до роботи

Під час літніх канікул діти часто змінюють свій графік сну (лягають пізніше і сплять довше). А тому повернення до шкільного розпорядку дня може стати справжнім викликом як для учнів, так і для їхніх батьків.

Саме тому в Міністерстві охорони здоров’я опублікували корисні поради, які допоможуть дітям адаптуватися до нового режиму сну, а батькам підтримати своїх доньок і синів.

  • Плануйте повернення до шкільного режиму заздалегідь.

Як зауважують у МОН, починати налагоджувати режим сну потрібно завчасно, щоб перехід був плавним і менш стресовим для дитини. Це особливо важливо після тривалих літніх канікул, адже за цей час могли сформуватися звички сну, які значно відрізняються від тих, що необхідні для продуктивного навчального дня.

  • Вводьте новий графік поступово.

Батькам не варто намагатися відразу змінити звички дитини. Достатньо щодня пересувати час засинання та пробудження на 15-30 хвилин. Такий підхід дасть змогу організму школяра / школярки поступово звикнути до нового графіка й уникнути стресу.

  • Використовуйте нагадування на телефоні.

Для того, щоб не забути про новий графік сну, батьки і діти можуть використовувати нагадування на телефоні (наприклад, будильник, який сповіщатиме про час початку підготовки до сну). Так діти зможуть краще контролювати свій час і вчасно лягати спати.

  • Приклад батьків — ключ до успіху.

У МОЗ акцентують, що діти беруть приклад з дорослих. Якщо батьки самі дотримуються чіткого режиму дня, це стане для їхньої доньки / сина додатковим стимулом. Тому дорослим варто також лягали спати й прокидалися вчасно, особливо під час підготовки до навчального року.

  • Заплануйте цікаві заняття на ранок.

Аби дітям було легше прокидатися вранці, можна ввечері запланувати цікаві заняття чи події на початок наступного дня. Наприклад:

  • участь у денному літньому таборі;
  • ранкові ігри;
  • маленькі подорожі;
  • прогулянки;
  • спільні сніданки з сім’єю тощо.

Головне, щоб дитині було цікаво, тоді вона матиме мотивацію прокидатися вчасно.

  • Заплануйте вечірню рутину.

Важливу роль у формуванні графіка здорового сну відіграє вечірня рутина. Батьки можуть обрати для своєї дитини ті заходи, які сприяють її розслабленню й швидкому засинанню. Це може бути, наприклад, спокійна прогулянка перед сном або спільне читання цікавої книги.

За матеріалами МОЗ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Профільна середня освіта: державний стандарт

КМУ затвердив Державний стандарт профільної середньої освіти 25 липня 2024 року. Що закладено в документі, як реалізовуватимуть концепцію профільної середньої освіти — у статті.
70

Реформа профільної середньої освіти: чого слід очікувати

Нові умови і обставини диктують новий підхід до розвитку економіки, яка, у свою чергу, мотивує до пошуку інших форм і методів управління у галузях, на яких вона базується. Зокрема, це стосується і освіти. З цією метою в Україні розпочинається реформа профільної освіти, яка відбудеться у кілька етапів. Що вона передбачає і до яких змін ми маємо бути готові – далі у статті.
306

Атестація педагогів школи: Що? Де? Коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
91657

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді