Україна проведе Європейський регіональний саміт шкільного харчування

Накази з основної діяльності: як скласти
12-13 листопада 2024 року Україна вперше прийматиме регіональний саміт у межах Коаліції шкільного харчування — міжнародного об'єднання понад 100 країн. Захід буде присвячений організації харчування країн Європейського регіону й стане майданчиком для обміну досвідом, посилення міжнародної співпраці та розширення Коаліції.
Під час спільної наради було обговорено деталі проведення майбутнього заходу. До наради долучилися міністр освіти і науки України Оксен Лісовий, міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко, керівник Команди реформи шкільного харчування Орест Степаняк та представники міжнародних організацій, які постійно підтримують реалізацію реформи.
Яка роль медичної сестри щодо впровадження принципів здорового харчування в дитсадку, що вона має проконтролювати та про що подбати.
Насамперед концепт саміту передбачатиме розкриття наступних тем:
- Вплив харчування на здоров'я дітей;
- Вплив харчування на якість життя та безпечне середовище в стресових умовах;
- Розвиток економіки через призму шкільного харчування та шлях до рівності в доступі до їжі.
На саміті Україна зможе презентувати свій унікальний досвід впровадження власної реформи, яку не зупинила ні пандемія коронавірусу, ні повномасштабна війна. Також регіональний саміт дасть нагоду презентувати партнерам перспективні проєкти та підписати угоди, спрямовані на розвиток реформи шкільного харчування.
За інформацією МОН
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ