Україна досліджує досвід інклюзивної освіти у Великій Британії

МОН вивчає досвід інклюзивної професійної освіти Великої Британії

Інклюзивна професійна освіта

Як організувати співпрацю з батьками дітей з ООП

У Міністерстві освіти і науки України продовжують роботу над удосконаленням системи професійної освіти для осіб з особливими освітніми потребами (ООП). У межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, створеної за ініціативою першої леді Олени Зеленської, було проведено детальне вивчення успішних практик інклюзивної професійної освіти у Великій Британії.

Таким чином досвід Великої Британії демонструє комплексний підхід до забезпечення доступності та якості професійної освіти для осіб з ООП. Ключовим елементом британської системи є тісна співпраця між закладами освіти, роботодавцями та громадськими організаціями.

Щодо найцікавіших практик, які можуть бути адаптовані в Україні, то можна виділити програми підтримуваного стажування й інклюзивного учнівства. Ці моделі дають змогу здобувачам освіти з ООП набути реального досвіду роботи та підвищити шанси на подальше працевлаштування.

Також особливе значення у Великій Британії надають професійній орієнтації та плануванню кар'єри для осіб з ООП. Програми на кшталт «Підготовка до дорослого життя» допомагають молодим людям з ООП успішно переходити від навчання до професійної діяльності.

Окрім того, важливим аспектом є залучення самих здобувачів освіти з ООП до процесів управління та ухвалення рішень у сфері освітньої політики. Цей досвід може бути корисним для посилення інклюзивності української системи професійної освіти. 

Зі свого боку МОН розглядає можливості адаптації британських моделей до українських реалій, зокрема в межах реалізації Дорожньої карти розвитку професійної (професійно-технічної) освіти для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення на період до 2030 року.

Вивчення міжнародного досвіду — важливий крок у створенні інклюзивної системи професійної освіти в Україні, яка забезпечить рівні можливості для всіх здобувачів освіти та сприятиме їхній успішній інтеграції у професійне життя.

Джерело: МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Профільна середня освіта: державний стандарт

КМУ затвердив Державний стандарт профільної середньої освіти 25 липня 2024 року. Що закладено в документі, як реалізовуватимуть концепцію профільної середньої освіти — у статті.
70

Якою вбачають профільну школу за десять років

На 2027 рік заплановано старт кардинально оновленої профільної середньої освіти. Така ціль визначена у Концепції Нової української школи. У якому ж напрямі рухатиметься реформа
21517

Підготовка до захисту науково-дослідницької роботи в Малій академії наук

Багато талановитих учнів, які є членами Малої академії наук, щороку готуються презентувати свої напрацювання перед аудиторією. На що варто звернути особливу увагу науковим і педагогічним керівникам, щоб гідно підготувати учнів до захисту науково-дослідницької роботи?
11905

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді