Якими соціальними мережами користуються діти й підлітки і як ставляться до російського контенту — результати дослідження

Як організувати безпечний простір для дитини
Дослідники з’ясували, що в п’ятірку найпопулярніших соцмереж і месенджерів в українських дітей та молоді входять TikTok, YouTube, Telegram, Instagram та Viber. Зокрема молодь радше не довіряє анонімним Телеграм-каналам і не дуже толерантно ставиться до російського контенту.
Детальніше ознайомитися з повним звітом результатів опитування можна за посиланням.
Участь у дослідженні взяли 1415 молодих людей віком від 16 до 35 років, 494 дитини віком від 10 до 12 років і 512 підлітків віком від 13 до 15 років, тобто загалом 2421 особи. Як йдеться у звіті дослідження, ці вибірки є репрезентативними для населення України відповідного віку.
Відповідно до результатів опитування, респонденти та респондентки найчастіше користуються такими соціальними мережами та месенджерами (п’ятірка найпопулярніших):
10-12 років | 13-15 років | 16-35 років |
- TikTok;
- YouTube;
- Telegram;
- Viber;
- Instagram.
| - Telegram;
- TikTok;
- YouTube;
- Instagram;
- Viber.
| - Telegram;
- YouTube;
- Instagram;
- Viber;
- TikTok.
|
Зокрема, у перших двох вікових групах кількість опитаних, які засвідчили часте (щодня) відвідування російських ресурсів VKontakte та Odnoklassniki, коливається від 1 до 4 %.
Також опитування показало загалом невисокий рівень довіри до анонімних Телеграм-каналів у двох старших вікових групах.
Окрім того, для більшості підлітків 13-15 років переглядати російських контент в Інтернеті є радше неприйнятною практикою:

За матеріалами НУШ
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ