Україна візьме участь у дослідженні TALIS+, яке вивчає різні аспекти вчительської професії

Як допомогти педагогу повернутися до роботи
EdCamp Ukraine разом із Українським центром оцінювання якості освіти проведуть дослідження TALIS+, яке стосується розвитку вчительської професії та зростання освітян.
За інформацією EdCamp Ukraine, дослідження проводиться анонімно й використовується тільки для збору даних, а не оцінювання чи самооцінювання.
Насамперед ТALIS розшифровується як «Міжнародне дослідження “Навчати і навчатися”». Це анкетування вчительства та керівництва шкіл щодо різноманітних аспектів їхньої професії.
Організатором дослідження є Організація економічного співробітництва та розвитку з 2008 року кожні 5-6 років. Новий цикл розпочинається якраз у 2024-му.
У дослідженні є дві анкети: вчительська та директорська, яку кожен і кожна заповнюють про себе. Приблизна вибірка польового етапу для однієї країни – 30 шкіл і 600 освітян, основного етапу дослідження – 200 шкіл і 4 000 освітян.
Кожен цикл має свої основні теми, яким присвячене анкетування. У 2018 році це були, до прикладу, навчальні і професійні практики вчительства, його освіта і підготовка, атмосфера в школі, самоефективність, інновації, рівність і розмаїття.
Результати дослідження TALIS в Україні можуть бути корисними для реформування системи педагогічної освіти, галузі підвищення кваліфікації вчительства та розуміння портрету українського освітянина, який продовжує навчати дітей в умовах війни.
Джерело: EdCamp Ukraine
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ