Алгоритм для батьків щодо переведення дитини до офлайн-школи

Як батькам перевести дитину в офлайн-школу за місцем перебування: роз’яснення від МОН

Навчання в офлайн-школі

Розвиток комунікативних навичок педагогів: план роботи

Цьогоріч учні-ВПО зможуть продовжувати навчатися дистанційно у своїх школах. Утім, для батьків, які хочуть перевести дитину в офлайн-заклад освіти за місцем перебування, Міністерство освіти і науки розробило рішення, що дасть змогу це зробити.

Саме тому в Міністерстві освіти і науки опублікували докладний алгоритм щодо цього. 

Як відомо, в Україні з 2024-2025 навчального року розпочнеться підготовка до реалізації комплексної політики «Школа офлайн», яка має на меті, щоб якомога більше українських учнів і учениць повернулися до очного навчання там, де це дозволяє безпекова ситуація.

«Ми заохочуємо батьків за можливості повертатися до очної форми, щоб учні глибше занурювалися в освітній процес, отримували більше уваги від учителів і взаємодіяли з однолітками», — зауважили в освітньому відомстві.

Насамперед, щоб перевести дитину-ВПО до місцевого закладу освіти, батькам необхідно:

  • отримати від школи, де дитина навчається дистанційно, інформацію про зміни з нового навчального року;
  • перевірити наявність вільних місць у школі за місцем проживання дитини на сайті Інституту освітньої аналітики;
  • якщо місця є — подати заяву в офлайн-школу та проінформувати свій дистанційний заклад освіти про переведення дитини;
  • якщо місць немає — надати директору дистанційної школи підтвердження про відсутність місць (з посиланням на офіційний сайт Інституту освітньої аналітики) й продовжити онлайн-навчання у своїй школі (дистанційний заклад освіти закріпить наказом саме таку форму навчання дитини).

Акцентуємо, що цьогоріч учні-ВПО можуть продовжувати дистанційне навчання у своїх школах. Проте, з 1 вересня 2025 року батьки будуть зобов’язані перевести дитину у місцевий заклад освіти, який працює офлайн.

Джерело: МОН

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

«Щедрик» — українське диво

«Щедрик» на Різдво щороку — традиційна і безсмертна мелодія. «Гімн дзвонів» — так у всьому світі називають найпопулярнішу щедрівку в обробці композитора Миколи Леонтовича. Тож важливо дітям розказати про нього детальніше. Скористайтеся запропонованим конспектом уроку.
15960

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді