Цього навчального року школярі-ВПО навчатимуться у своїх школах дистанційно

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Цьогоріч учні-ВПО зможуть продовжити навчатися дистанційно у своїх школах

Навчання учнів-ВПО цьогоріч

Накази з основної діяльності: як скласти

Повноцінне впровадження комплексної політики «Школа офлайн» розпочнеться з вересня 2025 року. Тобто цьогоріч вчителі й діти з-поміж ВПО зможуть і далі працювати та навчатися в дистанційному форматі у своїх школах.

Таку інформацію зазначила проєктна менеджерка «Школи офлайн» Надія Кузьмичова.

Як відомо, у проєкті наказу МОН №850 є частина щодо реалізації комплексної політики «Школа офлайн», яка має на меті, щоб якомога більше українських учнів і учениць повернулися до очного навчання там, де це дозволяє безпекова ситуація. 

Зокрема, це стосується дітей-ВПО, які продовжують навчатися онлайн у «своїх школах». Саме тому наразі триває громадське обговорення змін до низки нормативних документів, які стосуються навчання учнів-ВПО і школярів на ТОТ.

Зі свого боку МОН створило спеціальну робочу групу для вдосконалення змісту наказу №850.

Як зауважила Надія Кузьмичова, МОН очікує, що всі накази, які стосуються комплексної політики «Школа офлайн», підпишуть у серпні 2024 року. Це дасть змогу створити нормативне підґрунтя для впровадження необхідних змін. Однак частина областей вже «втілюють окремі інструменти» цієї політики.

«Цей рік важливий як перехідний пілотний етап. Проте, якщо область не готова й не спроможна втілювати зміни вже цього вересня, це не буде порушенням. Школи можуть працювати так, як звикли, усвідомлюючи, що з наступного вересня вони вже зобов’язані впроваджувати ці зміни», — акцентувала менеджерка проєкту.

Таким чином цьогоріч вчителі-ВПО зможуть і далі працювати в дистанційному форматі, а учні-ВПО — навчатися онлайн у своїх школах. Адже, як наголосила Надія Кузьмичова, перехід у школу за місцем проживання в новому навчальному році не буде обов’язковим (але діти за бажанням матимуть таку можливість). Проте, з 1 вересня 2025 року батьки будуть зобов’язані перевести дитину у місцевий заклад освіти, який працює офлайн.

«Але навіть у такому разі в дитини залишається право навчатися дистанційно, якщо в школі за місцем проживання, наприклад, немає вільних місць або вона не обладнана укриттям. Є цілий перелік таких умов, за яких право на дистанційне навчання може бути реалізоване», — підкреслила вона.

За інформацією Освіторія.Медіа

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47859

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
119

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159808

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31554

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59586

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді