Більше не потрібно подавати медичну довідку під час зарахування на навчання

Медична довідка більше не потрібна: МОН змінило правила зарахування на дистанційне навчання

Медична довідка для зарахування до школи

Як допомогти педагогу повернутися до роботи

З 1 серпня 2024 року копію медичної довідки № 086/о необхідно подавати лише під час зарахування дитини:

  • на очну (денну, вечірню) форму здобуття загальної середньої освіти;
  • на змішану (очну + дистанційну) форму здобуття загальної середньої освіти.

Таким чином для зарахування на навчання учнів і учениць за дистанційною або індивідуальною формами в їхніх батьків не мають права вимагати довідку № 086/о.

Цю інформацію зазначено в наказі МОН № 714 від 20 травня 2024 року. 

Як зауважив освітній омбудсмен Сергій Горбачов, у лютому 2024 року, під час громадського обговорення проєкту наказу № 714, його Служба надсилала МОН низку пропозицій, серед яких було й скасування вимоги надання медичної довідки під час зарахування на дистанційну форму навчання.

«Пройти медичний огляд для зарахування до закладу освіти України, учні й учениці, які перебувають за кордоном або на ТОТ, не мають змоги. Це порушувало їхні права та нівелювало бажання здобувати освіту в українській школі й таким чином підтримувати зв’язок з Україною», — роз’яснив освітній омбудсмен.

Окрім того, в Офісі освітнього омбудсмена повідомили, що відомі випадки, коли батьки купували медичні довідки (без проходження дітьми медогляду). А це, зокрема, продукує «чорний ринок» таких послуг і сприяє корупційним діям.

Сергій Горбачов розповів, що його Служба також звернулася до Міністерства охорони здоров’я України з пропозицією розглянути можливість відтермінування проходження обов’язкових медичних оглядів вчителями з-поміж ВПО та педагогами, які перебувають:

  • за кордоном,
  • на ТОТ,

і продовжують працювати дистанційно.

За матеріалами НУШ

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78527

Шкільна служба медіації: як організувати

Шкільна служба порозуміння (медіації) допомагає владнати конфлікти між учасниками освітнього процесу, формує психологічно безпечний простір у закладі освіти та захищає інтереси дітей. Розглянемо, що таке медіація, хто входить до складу цієї служби та як організувати її роботу.
299

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді