За російську музику в громадських місцях збільшать штрафи

В Україні пропонують збільшити штрафи за російську музику в громадських місцях

Прослуховування музики в громадських місцях

План роботи на літній період

У Верховній Раді України пропонують збільшити штрафи за прослуховування / виконання російської музики в громадських місцях до 5 100 — 25 500 гривень. Зараз розмір адміністративного покарання складає 70 гривень.

Таку тезу зазначено в законопроєкті №9547 «Про внесення змін до ст. 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо підвищення відповідальності за порушення законодавства установами торгівлі, громадського харчування та сфери послуг у сфері обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора». 

Детальніше ознайомитися зі змістом документа можна за посиланням

До створення законопроєкту долучилися 16 депутатів Верховної Ради. Зокрема, ініціативу парламентарів уже підтримав мовний омбудсмен Тарас Кремінь.

Як йдеться у проєкті закону, відповідальність за звучання російської музики нестимуть керівники закладів:

  • торгівлі;
  • харчування;
  • сфери послуг.

Емоційний інтелект: експресивні етюди

Тобто штрафуватимуть саме власників таких установ і організацій, а не окремих громадян.

Окрім того, пропонують збільшити розмір штрафу за прослуховування музики країни-агресора до 5 100 — 8 500 гривень (це від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів). За повторне порушення — від 1 700 до 25 500 гривень.

Каратимуть, зокрема, за:

  • публічне виконання;
  • показ;
  • демонстрацію;
  • сповіщення музичних фонограм, відеограм, кліпів, інших російських творів.

Також автори законопроєкту в пояснювальній записці повідомили, що зараз штраф за публічне прослуховування російської музики не є справедливим. Наприклад, у 2023 році в селі Погреби (Київщина) відвідувачка закладу зробила зауваження щодо російської музики в караоке. За це жінку виштовхали з приміщення. Згодом поліція склала протокол, згідно з яким керівництво закладу мало сплатити штраф від 17 до 170 гривень.

Джерело: Судово-юридична газета

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42135

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді