Профспілка проти скорочення адміністративно-господарського персоналу закладів освіти

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Профспілка висловила категоричну незгоду з рішенням щодо скорочення щонайменше на 10% керівного, адміністративного, управлінського, господарсько-обслуговуючого персоналу персоналу закладів освіти

Профспілка висловила категоричну незгоду прийняттю наказу МОН України «Про деякі питання формування штатних нормативів», проектом якого передбачалося скорочення керівного, адміністративного, управлінського, господарсько-обслуговуючого персоналу, водіїв, робітників, які обслуговують громадські будівлі, щонайменше на 10% на виконання вимог пункту 5 Прикінцевих положень Закону України від 24.12.2015 № 911-VIII.

Ще на стадії підготовки проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 911 (далі — закон № 911) Профспілкою наголошувалося на неприпустимості внесення антисоціальних змін до Законів України, якими передбачалося звуження трудових та соціально-економічних прав і гарантій громадян України, що заборонено статтею 22 Конституції України.

Профспілка звернулася до депутатів з проханням ініціювати подання до Конституційного Суду України про відповідність норм закону № 911 Конституції України та щодо легітимності його прийняття.

Профспілка наголошує на неприпустимості порушення положень, зафіксованих у пункті 4.2.1 Галузевої Угоди, якими її Сторони домовилися про проведення спільних консультацій з приводу виникнення обґрунтованої необхідності скорочення більше як 3% чисельності працівників.

Також звертає увагу на норми пункту 4.1.5 Угоди, відповідно до якого МОН України зобов’язане вживати заходів для недопущення в закладах освіти і науки масових звільнень працівників з ініціативи власника або уповноваженого ним органу (понад 3%  чисельності працівників упродовж календарного року).

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Освітня субвенція у 2025 році: який розподіл коштів

Освітня субвенція — це один із трансфертів, що отримують місцеві бюджети з державного бюджету на спільні цільові програми. Про обсяги освітньої субвенції та перелік витрат, на які можна витрачати кошти субвенції — у цьому огляді.
4125

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді