Матеріали для проведення уроку з безпечної поведінки під час літніх канікул

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

МОН презентувало безпековий урок для підлітків «Літні пригоди без шкоди»

Урок безпеки у період літніх канікул

Як навчити дітей дбати про свою безпеку

Міністерство освіти і науки України спільно з партнерами — Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Державною службою України з надзвичайних ситуацій та Укрзалізницею, — розробили інноваційний безпековий урок для середньої школи (з розподілом на 5–7 та 8–9 класи) «Літні пригоди без шкоди». 

Цей урок допоможе навчити учнів таких життєво важливих навичок, як безпека на воді, з вогнем, в інтернеті та на залізниці.

Мета запропонованих уроків — не лише підвищити рівень обізнаності про потенційні загрози, а й розвинути в учнів критичне мислення та навички швидкого реагування в небезпечних ситуаціях. Такі заняття можна впроваджувати на виховних годинах чи уроках «Основи здоров'я».

Для того щоб заняття було максимально ефективним, плани уроків було сформовано з урахуванням вікових особливостей учнів. Заняття мають цікаву інтерактивну форму з використанням презентацій, рольових ігор та віртуальних симуляцій. Це дасть змогу зацікавити підлітків та глибше засвоїти матеріал.

Окрім того, кожен урок містить методичні рекомендації для вчителів, комплексну презентацію, що покриває всі чотири теми, одну інтерактивну вправу, одну комунікаційну вправу, а також такі додаткові навчальні матеріали, як брошури та чеклісти для поглиблення знань. 

Детальніше ознайомитися з матеріалами уроків можна за посиланням.

Також батьки або інші законні представники можуть використовувати додаткові матеріали для подальшого обговорення та поглиблення знань удома, що сприятиме створенню безпечного середовища для дітей.

За матеріалами МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47921

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
120

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159920

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31571

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59611

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді