В Україні стартувала програма соціально-емоційного навчання «Зерна»

МОН і The LEGO Foundation розпочинають програму соціально-емоційного навчання «Зерна»

Програма соціально-емоційного навчання «Зерна»

Як впоратися з емоційними складнощами: поради

У березні 2024 року в межах меморандуму про взаєморозуміння між МОН і the LEGO Foundation розпочався пілотний проєкт з імплементації програми соціально-емоційного навчання «Зерна». Цей проєкт реалізовується за підтримки Лабораторії з екологічних підходів до соціально-емоційного навчання (EASEL Lab) Гарвардської вищої школи освіти.

Як зазначили в Міністерстві освіти і науки, «Зерна» — науково обґрунтована програма, яку розробили фахівці Гарвардського університету на основі аналізу понад 50 ефективних програм соціально-емоційного навчання. Активності програми розроблено у форматі простих і гнучких ігор, практик і вправ, які легко інтегрувати в освітній процес без додаткових ресурсів.

У період з березня по серпень 2024 року програму «Зерна» пілотуватимуть у початковій школі та 5–6 класах у 10 закладах загальної середньої освіти Вінницької, Дніпропетровської, Львівської, Миколаївської та Черкаської областей. Вчителі цих шкіл пройшли навчання від команди розробників програми, тренерів The LEGO Foundation та отримали необхідні методичні та ресурсні матеріали.

«Такі програми, як «Зерна», особливо важливі сьогодні. Вони допомагають зміцнити психологічну стійкість дітей і створити сприятливе середовище для розвитку їхніх соціальних та емоційних навичок», — зауважив заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків.

З вересня 2024 року проєкт розширюватиметься на національному рівні, що поступово охопить заклади дошкільної та загальної середньої освіти в партнерстві з інститутами післядипломної педагогічної освіти. Реалізація ініціативи триватиме впродовж 2024–2026 років і передбачатиме проведення наукових і моніторингових досліджень.

Наразі програму «Зерна» застосовують у 12 країнах: США, Канаді, Бразилії, Аргентині, Чилі та Естонії, а цьогоріч до цієї спільноти долучиться й Україна .

Джерело: МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Мозковий штурм — інструмент сучасної педагогічної ради

«Сучасна педагогічна рада» — поняття широке і нечітке. Тут можна розуміти інноваційну, інтерактивну, нестандартну форми проведення педради, а чи яку іншу, не менш цікаву. Ми ж зупинимося на методі брейнштормінгу, або мозкового штурму, який дедалі більше входить в освітню практику і є ознакою нетрадиційного підходу керівництва у виборі форм роботи з педагогами
12261

Сертифікація вчителів: що варто знати у 2024 році

У статті зібрали для вас головне про цьогорічну сертифікацію. Дізнаєтеся про зміни та нововведення у сертифікації вчителів. А токож, коли буде проходити кожен етап сертифікації.
72714

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді