Які зміни заплановано у сфері дошкільної освіти?

«Дитсадки схожі на камери схову»: як в Україні реформують дошкільну освіту

Оновлення дошкільної освіти

Чи правильно оформлюєте додатки до наказів

В Україні планують оновити системи дошкільної освіти. Докорінних змін у цій сфері не відбувалось протягом 30 років.

Як зауважила членкиня Комітету з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина, на сьогодні дитячі садки схожі на камери схову. Вихователі натомість — переважно пенсійного віку з мінімальними зарплатами, а молоді практично немає.

Саме тому в новому законопроєкті зазначені необхідні зміни для оновлення дошкільної освіти. За словами народної депутатки, українські діти повинні здобувати якісну освіту у дитсадку. Вона переконана, що саме через брак уваги до цього напряму виникла така ситуація.

«Останніми роками настільки мало уваги приділялося дошкільній освіті, інфраструктурі, соціальному забезпеченню вихователів, чим взагалі наповнюється день наших дошкільнят, що садки дійсно перетворилися на камеру схову», — акцентувала посадовиця.

Зокрема вона зауважила, що підготовлений законопроєкт передбачатиме розвиток сучасної, якісної системи освіти, завдяки якій діти будуть розвиватися та навчатися. Також заплановано створити центри підтримки батьків, аби вони отримували більше інформації про розвиток дітей.

Зміни охоплять й інфраструктуру, під час побудові багатоповерхівок враховуватимуть потреби створення дитячих садків.

«У нас з'являться центри підтримки батьків, тому що їм потрібна інформація про те, як розвивати дитину з народження. В законі про дошкільну освіту буде враховуватися необхідність побудови дитячого садочка біля багатоповерхівок», — акцентувала Юлія Гришина.

У дитячих садочках обов’язково з’явиться інклюзивне середовище, як і в школах. 

«У нас майже немає інклюзивних дитячих садочків, а, на жаль, кількість інклюзивних діток збільшується з кожним роком по всьому світу. Тому дошкільна освіта в Україні теж буде інклюзивною, як і шкільна», — наголосила народна депутатка.

Джерело: 24tv

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

БКДО: Державний стандарт дошкільної освіти

Державний стандарт дошкільної освіти — це Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція), затверджений 12 січня 2021 року наказом МОН №33. Він визначає вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку (6 (7) років), а також умови, за яких вони можуть бути досягнуті відповідно до міжнародних стандартів якості освіти.
91005

Інституційні аудити: чи будуть у 2024/2025 н. р.

У лютому 2024 року МОН дало старт позаплановим інституційним аудитам і перевіркам закладів освіти. Що вже відбулося і що чекає заклади освіти в 2024 році — читайте у статті
724

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді