Систему освіти планують підлаштувати для ефективного відновлення країни

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Українців навчатимуть навичок для відновлення країни — у Києві відбулася конференція «Skills4Recovery: кваліфікована робоча сила для відновлення України»

Навчання кадрів для відновлення країни

📝 Нова Інструкція з діловодства в ЗДО

У Києві відбулася конференція «Skills4Recovery: кваліфікована робоча сила для відновлення України», під час якої були зазначені були оголошені амбіційні плани з підготовки кадрів для відновлення країни після війни. Згідно з ними, основний акцент робиться на забезпеченні швидкої, ефективної та інклюзивної освіти для всіх українців працездатного віку.

Заплановано, що восени 2024 року не менше 1650 осіб пройдуть навчання у сфері професійної освіти, зосереджуючись на кваліфікаціях, необхідних для відновлення країни. Основні питання та перші досягнення Програми Skills4Recovery нещодавно обговорили представники влади, освітні заклади, громадськість, міжнародні організації та бізнес.

«Сьогоднішня конференція має підкреслити не лише нагальну потребу в робітничих професіях для довгострокової економічної стабільності країни, але й акцентувати увагу на ролі та становленні особистості в системі професійної освіти. Спільно з бізнесом, регіонами та міжнародними партнерами ми маємо шукати практичні рішення, щоб кожен охочий здобути професійну освіту міг самореалізуватися, гарно заробляти, отримувати задоволення від своєї професії та відчувати вплив на розвиток країни. Адже глобально професійна освіта — це про інвестиції не тільки в економіку, але в людей та їхнє успішне майбутнє», — зауважив заступник міністра освіти і науки Дмитро Завгородній.

Окрім того, на конференції було обговорено плани проєкту у сфері професійної освіти. Крім розвитку професійних навичок, мета проєкту — зосередитися на інклюзивності та навчити щонайменше 260 викладачів, як працювати із вразливими групами населення. Йдеться про учасників бойових дій, внутрішньо переміщених осіб (ВПО), українців, які повернулися з-за кордону після перебування під тимчасовим захистом, людей з інвалідністю тощо.

Зокрема, відбулася презентація пілоту платформи «Освіта для ветеранів», мета якого допомогти ветеранам України здобути якісну освіту та знайти нові шляхи реалізації в суспільстві. Надалі планується робота над розробленням Національної стратегії освітньої інтеграції ветеранів у цивільне життя.

«Війна спричинила гостру нестачу кваліфікованих працівників в Україні. Програма Skills4Recovery підтримує провайдерів професійної освіти для забезпечення якісної освіти та підготовки молоді, дорослих та вразливих груп населення. Ми прагнемо підсилити їх, щоб вони мали можливість зробити значний внесок у відновлення та економічну стабільність України», — акцентував Міхаель Пауло, директор Програми Skills4Recovery, GIZ GmbH.

Зауважимо, що у 2023–2024 роках завдяки програмі було придбано й передано закладам професійної освіти майже 1000 одиниць сучасного обладнання: агродрони, 3D-принтери, супутникові модеми «Starlink», спеціальні тренажери, інтерактивні панелі тощо.

Джерело: МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
168914

Від А до Я: ваш повний гід по наказах з основної діяльності

Хочете бути впевненими у кожному своєму управлінському рішенні? Наша стаття розкриває ключові аспекти складання та оформлення наказів з основної діяльності. Дізнайтеся про нормативні вимоги, структуру та інші нюанси, щоб ваші накази завжди були чинними, а управління — бездоганним і відповідальним
71921

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

Чи знаєте ви, що цькування в педагогічному колективі може походити не лише від учнів чи батьків, а й від колег та навіть адміністрації школи? Ця прихована війна руйнує атмосферу довіри та професійного зростання. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті
8131

Моніторинг якості освіти в школі: хто, як і навіщо контролює освітній процес

Бажаєте зануритися в систему контролю за освітнім процесом? Наша стаття розкриває, хто саме здійснює моніторинг якості освіти — від внутрішніх ініціатив закладу до зовнішніх державних структур. Дізнайтеся про різні види моніторингу — від локального до міжнародного — та зрозумійте, як його результати впливають на розвиток шкільної освіти
35106

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді