У МОН планують оновити систему нарахування зарплати педагогам

«Крім базової ставки, існує 52 надбавки, які можуть отримувати педагоги»: Андрій Сташків наголосив про потреби змін у системі оплати праці

Система нарахування зарплати педагогам

Підвищення заробітної плати-2024

Система оплати праці українських вчителів зараз є занадто складною. Зокрема, крім базової ставки, існує 52 надбавки, які педагоги й педагогині можуть отримувати за тих чи тих умов.

Таку інформацію зазначив заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків під час презентації результатів дослідження «Нова українська школа в 5–6-х класах: виклики впровадження». 

Як він зауважив, відповідна система нарахування заробітної плати педагогів є непрозорою. А тому вчителі не можуть прогнозувати її розмір.

Він також відзначив, що згідно зі «Стратегічним планом діяльності МОН до 2027 року», оновлення системи оплати праці вчителів є одним із пріоритетних напрямів роботи міністерства на найближчі роки.

«Одночасно це буде відбуватися з переосмисленням системи оцінки професійного розвитку вчителя та системи атестації, для того, щоб вони більше відповідали сучасним потребам і очікуванням», — акцентував заступник очільника МОН.

Проте за його словами, в умовах обмеженого державного бюджету й воєнного стану в державі, коли левова частка коштів спрямована на Сили оборони, говорити про значне збільшення зарплат педагогів неможливо.

Окрім того, Андрій Сташків наголосив, що цьогоріч усе ж заплановане збільшення на 20% видатків на зарплати вчителям у межах підвищення розміру мінімальної заробітної плати.

Також минулого року Уряд України повернув фінансування реформи «Нова українська школа». Кошти, які залишилися, громади зможуть використати цьогоріч. У 2024 році Кабінет Міністрів України підтримав рішення про виділення ще 1,5 мільярда гривень освітньої субвенції.

«Зокрема, субвенція передбачає 400 тисяч гривень на 1 пілотний клас НУШ. … Ми працюємо над тим, щоб матеріально-технічне забезпечення класів базової школи, які навчаються за програмою “НУШ”, досягло рівня початкової школи», — зазначив заступник міністра освіти і науки.

Джерело: НУШ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
143170

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86577

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
47018

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді