У Харкові розповіли про діяльність і подальший розвиток метрошколи

Можливості метрошколи вичерпані й варто рухатися далі — Ігор Терехов

Робота метрошколи в Харкові

Підвищення заробітної плати-2024

У Харківській метрошколі офлайн зараз навчаються 2 196 учнів і учениць. Ще 108 тисяч дітей з усього світу здобувають освіту в харківських ЗЗСО дистанційно.

Таку інформацію зазначив міський голова Харкова Ігор Терехов під час Міжнародної освітньої офлайн-конференції «Kharkiv: Education Under Ground». 

Заклади освіти Харківщини працюють у дистанційному форматі вже 5 рік поспіль. Спочатку перехід в онлайн-режим відбувся через пандемією Covid-19, а зараз безпековою ситуацією через повномасштабне вторгнення росії.

Як зауважила директорка Департаменту освіти і науки Харківської міської ради Ольги Деменко, наразі в місті пошкоджено 248 закладів освіти, а це 56% від їхньої загальної кількості.

Проте дистанційне навчання не може повноцінно замінити учням і ученицям живе спілкування з учителями й однолітками, та негативно впливає на соціалізацію, мотивацію та емоційний стан дітей і підлітків, а також на якість засвоєння ними знань.

Саме тому для повернення школярів і школярок в офлайн, 4 вересня 2023 року в Харкові відкрили особливу школу, яка діє на 5 станціях метро

За словами представниць адміністрації Харківського ліцею № 28 Ольги Ляпунової та Анастасія Провоторової, на початку роботи метрошколи був створений чекліст для батьків з покроковим алгоритмом зарахування дітей до цього закладу освіти, а підвезення учнів і учениць до незвичайної школи відбувається автобусом (за маршрутом, який затвердили поліція й Департамент освіти).

У кожному класі метрошколи працюють по 2 педагоги та практичний психолог. До освітнього процесу також залучені керівники приватних ЗЗСО та тьютори.

Але така школа не може забезпечити повноцінне офлайн-навчання, а тому функціонує в змішаному режимі. Тобто частина уроків все ж таки відбувається онлайн.

Окрім того, Ігор Терехов акцентував, що в Харківському метрополітені 15 січня 2024 року відкрили дитячий садочок, який відвідують 680 дітей (із 3 000). Ці діти мають піти до школи 1 вересня 2024 року.

Як зауважила директорка ліцею імені Данила Дідіка Світлана Проценко, «метрошкола — це бренд, який символізує людей, здатних виходити з будь-якої скрутної ситуації». Але і метрошкола, і підземні школи, на жаль, не є повноцінними закладами освіти. На її думку, тільки загальний доступ до бомбосховищ здатний збалансувати нинішнє становище.

«Було чітке розуміння: навчання та соціалізація для дітей понад усе. Навіть понад страх. Проте наразі ми вимушені констатувати, що можливості метрошколи вичерпані й варто рухатися далі», — наголосив мер Харкова.

За матеріалами НУШ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Підготовка до засідання педагогічної ради школи

Засідання педагогічної ради — важлива складова роботи закладу освіти. Її актуальність — у колегіальному прийнятті рішень. Розгляньмо її функції та особливості підготовки до засідань
43146

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
143624

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86667

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
47073

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді