У Кабміні погодили законопроєкт щодо виплат дітям-сиротам, які є випускниками шкіл

Уряд погодив зміни до порядку виплат дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які є випускниками шкіл

Виплати для дітей-сирот

Як підтримати підлітка у кризовій ситуації: 10 порад

У Кабінеті Міністрів України прийнято важливе рішення щодо соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 23 лютого було схвалено законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування».

Згідно із чинною редакцією Закону, випускники закладів освіти, які є сиротами або позбавленими батьківського піклування, мають отримувати коштом закладу освіти або відповідної установи одяг і взуття, а також одноразову грошову допомогу. 

Проте Стаття 25 Закону встановлює, що порядок відшкодування витрат, які пов’язані з утриманням цих дітей, а також нарахування їм грошових виплат у разі працевлаштування, вступу до закладу освіти та інших виплат. 

Така суперечність між статтями Закону призводить до того, що заклади освіти змушені ухвалювати рішення щодо можливості здійснення виплати випускникам, які є сиротами або позбавлені батьківського піклування, які не працевлаштувалися з незалежних від них причин (якщо випускник був призваний на строкову військову службу в ЗСУ, жінка завагітніла або має дитину у віці до 3-ох років).

Новий законопроєкт має врегулювати ці розбіжності та забезпечити чітку систему виплат для випускників, які є дітьми-сиротами або позбавленими батьківського піклування. Зокрема, він передбачає виплату одноразової допомоги після завершення повної загальної середньої освіти.

Це рішення призначене для полегшення тиску на заклади освіти та забезпечення справедливих умов для випускників. Законопроєкт направлять до Верховної Ради України для подальшого розгляду та прийняття.

Джерело: МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42135

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді