Президент дав коментар щодо навчання онлайн

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Зеленський відповів на петицію про заборону очного навчання під час війни

Зеленський прокоментував навчання онлайн

Як організувати укриття працівників та учнів у захисних спорудах

Володимир Зеленський у відповідь на петицію пояснив, що державну політику у сфері освіти визначає парламент і Кабмін. Тож президент звернувся з проханням до Дениса Шмигаля щодо реагування на відповідні пропозиції петиції.

Безпосередньо відповіді президента України були опубліковані в середині липня.

Таким чином, Зеленський повідомив, що державну політику у сфері освіти визначає Верховна Рада України, а реалізовує Кабмін, центральний орган виконавчої влади у сфері освіти та науки, інші центральні органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

Окрім того, суб’єкти освітньої діяльності мають право самостійно, незалежно та відповідально ухвалювати рішення щодо академічних, організаційних, фінансових, кадрових та інших питань, що провадяться в порядку та межах, визначених законом.

Зокрема, президент нагадав, що відповідно до постанови Кабміну від 24 червня, обласні та Київська міська військова адміністрації разом із керівниками навчальних закладів організовують початок навчального року в залежності від безпекової ситуації в регіоні.

А також Володимир Зеленський звернувся до прем’єра-міністра Дениса Шмигаля з наступними проханнями:

  • опрацювати викладені в електронній петиції пропозиції;
  • поінформувати про результати розгляду автора звернення.

Варто нагадати, що 8 червня на сайті Офісу Президента опублікували петицію, щоб заборонити очне навчання у всіх навчальних закладах до закінчення воєнного стану і військових дій.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
48155

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
124

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
160368

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31588

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59683

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді