В укриттях закладів освіти можуть перебувати лише учасники освітнього процесу

Укриття закладів освіти під час освітнього процесу за очною формою доступні тільки для учасників освітнього процесу — постанова КМУ

Доступ до укриттів закладів освіти

Контроль за системою НАССР: чотири кроки

Внесено зміни до Порядку створення, утримання фонду захисних споруд цивільного захисту, виключення таких споруд із фонду та ведення його обліку.

Відповідні зміни затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 19 грудня 2023 р. № 1331 «Деякі питання ведення обліку об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту».

Саме тому тепер доступ до укриттів матимуть лише учасники освітнього процесу. 

Згідно з Порядком, укриття закладів освіти під час здійснення освітнього процесу за очною формою здобуття освіти доступні тільки для учасників освітнього процесу.

Водночас місця розміщення укриттів повинні бути швидко доступними для населення з найвіддаленішого місця їх розташування з урахуванням радіуса пішохідної доступності до укриттів, який приймається не більше ніж:

  • 300 метрів — для багатоповерхової забудови, забудови підвищеної поверховості та висотної забудови, а також для суб’єктів господарювання, віднесених до відповідних категорій цивільного захисту;
  • 500 метрів — для середньоповерхової та малоповерхової забудови. 

Зокрема зазначено, що всі сховища, протирадіаційні укриття, споруди подвійного призначення та найпростіші укриття, розташовані на території України, підлягають обліку, незалежно від форми власності. Тобто заклади освіти не ведуть облік укриттів, його здійснюють засновники.

Окрім того, до оновленого Порядку було додано пункт 23-1, який визначає, що особа може подати відгуки та пропозиції щодо стану та функціонування укриттів засобами Порталу Дія, зокрема через мобільний додаток Дія. Це зроблено для того, щоб міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування могли вжити відповідні заходи в межах повноважень. Також кожен може оцінити в Дії стан укриттів.

Джерело: Освітній омбудсмен

Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Прийом до перших класів у 2024 році

Які документи потрібні для зарахування дітей до перших класів? Як підтвердити право на першочергове зарахування в перший клас?
60917

Який вплив мають батьки на освітній процес

Чи можуть батьки втручатися в навчальну програму чи вимагати від учителів інших методик? Як бути вчителеві, якщо він зіткнувся з батьками, які не достатньо обізнані з особливостями навчального процесу, але хочуть активного на нього впливати?
13218

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді