Чи правильно оформлюєте додатки до наказів
Міжнародна коаліція за повернення українських дітей розпочала свою роботу, до неї долучилися 28 країн-учасниць. Керують цією коаліцію Україна та Канада.
Під час засідання організації було презентовано рамковий документ, який визначає мандат, цілі, керівні принципи та напрями діяльності коаліції.
«Повернення вкрадених дітей є основою плану дій Bring Kids Back UA, який ініціював Президент України Володимир Зеленський. Це також є ключовим елементом пункту четвертого Української формули миру «Звільнення полонених і депортованих осіб», — зауважив керівник Офісу президента Андрій Єрмак.
За інформацією пресслужби Офісу президента, серед основних завдань коаліції:
- сприяння поверненню українських дітей;
- виявлення місцеперебування незаконно депортованих і примусово переміщених дітей;
- розроблення механізмів їхнього повернення та участь у відповідних дипломатичних переговорах;
- питання підготовки та видачі документів для встановлення особи дітей і членів їхніх сімей, зокрема необхідних для переміщення через кордон і фізичного повернення дітей в Україну;
- підтримка дітей після повернення, сприяння возз’єднанню із рідними або розміщенню в сімейних формах виховання, надання реабілітаційної допомоги;
- забезпечення доступу до правосуддя для дітей — жертв і свідків злочинів, притягнення винних до юридичної відповідальності.
«Я дуже рада, що Канада разом з Україною запускає Міжнародну коаліцію за повернення українських дітей. Наша мета полягає в тому, щоби переконатися, що ми захищаємо кожну дитину. Ми допоможемо Україні працювати з багатьма країнами з коаліції, включно з державами Глобального Півдня. Залучатимемо для цього країни-партнери, експертів, громадянське суспільство», — акцентувала міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі.
Джерело: Офіс президента