Посібник для підготовки уроків з психології для школярів

7 уроків про психологію для учнівства: для шкіл створили посібник

Посібник для підготовки уроків з психології

Формувальне оцінювання: способи та інструменти залучення учнів

У межах національної антибулінгової програми «Дружній простір» експерти створили навчально-методичний посібник «Як ти? Уроки з психології для школярів (10–14 років)».

У ньому містяться уроки, які спрямовані на профілактику булінгу й підвищення поінформованості учнів про власний психологічний стан. Посібник можуть використовувати педагоги й фахівці, які працюють з учнями 5–8 класів.

До змісту посібника входить теоретична частина про психологічні особливості учнів, а також частина з методичними рекомендаціями для проведення уроків психології з наступних тем:

  • Самооцінка та самоцінність
  • Стрес і стресостійкість
  • Взаємодія в команді: конфлікти
  • Інакшість іншого та толерантність
  • Особисті межі
  • Емоційний інтелект
  • Основи самопідтримки та самодопомоги в складних ситуаціях

До кожного уроку створено презентацію та практичні вправи, які стимулюють до роздумів та обміну думками. Під час їх виконання, учні аналізують власні психологічні особливості, навчаються дослухатися до себе, ділитися особистими спостереженнями, обстоювати думку й уважно та з повагою ставитися до думок однокласників.

Завдяки здобутим знанням і навичкам діти зможуть легше будувати комунікацію з педагогами та однолітками на уроках й у вільний час, а також налагодити спілкування з близькими вдома.

Тестове проведення відповідних уроків за посібником відбулося в грудні–травні 2023 року серед 330 фахівців (директори шкіл, заступники директорів, учителі, асистенти вчителів, соціальні педагоги, психологи). Зокрема посібник отримав схвальні відгуки (90% опитуваних поставили оцінку «відмінно», 95% зазначили, що програма уроків змін не потребує).

Матеріали посібника можна використовувати під час підготовки окремих уроків або як підсилення інших занять, зокрема для формування громадянської та соціальної компетентності в межах реалізації соціальної та здоров’язбережувальної освітньої галузі.

Окрім того, для педагогів доступні дві відеоінструкції, що містять загальні рекомендації щодо проведення уроків з посібника:

За інформацією МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
143171

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86578

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
47018

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді