Посібник для підготовки уроків з психології для школярів

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

7 уроків про психологію для учнівства: для шкіл створили посібник

Посібник для підготовки уроків з психології

Формувальне оцінювання: способи та інструменти залучення учнів

У межах національної антибулінгової програми «Дружній простір» експерти створили навчально-методичний посібник «Як ти? Уроки з психології для школярів (10–14 років)».

У ньому містяться уроки, які спрямовані на профілактику булінгу й підвищення поінформованості учнів про власний психологічний стан. Посібник можуть використовувати педагоги й фахівці, які працюють з учнями 5–8 класів.

До змісту посібника входить теоретична частина про психологічні особливості учнів, а також частина з методичними рекомендаціями для проведення уроків психології з наступних тем:

  • Самооцінка та самоцінність
  • Стрес і стресостійкість
  • Взаємодія в команді: конфлікти
  • Інакшість іншого та толерантність
  • Особисті межі
  • Емоційний інтелект
  • Основи самопідтримки та самодопомоги в складних ситуаціях

До кожного уроку створено презентацію та практичні вправи, які стимулюють до роздумів та обміну думками. Під час їх виконання, учні аналізують власні психологічні особливості, навчаються дослухатися до себе, ділитися особистими спостереженнями, обстоювати думку й уважно та з повагою ставитися до думок однокласників.

Завдяки здобутим знанням і навичкам діти зможуть легше будувати комунікацію з педагогами та однолітками на уроках й у вільний час, а також налагодити спілкування з близькими вдома.

Тестове проведення відповідних уроків за посібником відбулося в грудні–травні 2023 року серед 330 фахівців (директори шкіл, заступники директорів, учителі, асистенти вчителів, соціальні педагоги, психологи). Зокрема посібник отримав схвальні відгуки (90% опитуваних поставили оцінку «відмінно», 95% зазначили, що програма уроків змін не потребує).

Матеріали посібника можна використовувати під час підготовки окремих уроків або як підсилення інших занять, зокрема для формування громадянської та соціальної компетентності в межах реалізації соціальної та здоров’язбережувальної освітньої галузі.

Окрім того, для педагогів доступні дві відеоінструкції, що містять загальні рекомендації щодо проведення уроків з посібника:

За інформацією МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
168896

Від А до Я: ваш повний гід по наказах з основної діяльності

Хочете бути впевненими у кожному своєму управлінському рішенні? Наша стаття розкриває ключові аспекти складання та оформлення наказів з основної діяльності. Дізнайтеся про нормативні вимоги, структуру та інші нюанси, щоб ваші накази завжди були чинними, а управління — бездоганним і відповідальним
71905

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

Чи знаєте ви, що цькування в педагогічному колективі може походити не лише від учнів чи батьків, а й від колег та навіть адміністрації школи? Ця прихована війна руйнує атмосферу довіри та професійного зростання. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті
8127

Моніторинг якості освіти в школі: хто, як і навіщо контролює освітній процес

Бажаєте зануритися в систему контролю за освітнім процесом? Наша стаття розкриває, хто саме здійснює моніторинг якості освіти — від внутрішніх ініціатив закладу до зовнішніх державних структур. Дізнайтеся про різні види моніторингу — від локального до міжнародного — та зрозумійте, як його результати впливають на розвиток шкільної освіти
35103

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді