Проект «Школяр-програміст» стартує у ЗНЗ

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

У деяких українських школах створюватимуть спеціалізовані класи з поглибленим вивченням програмування.

Днями на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі розповіли про експериментальний курс «Школяр-програміст», який стартує в деяких школах Києва, Львова, Одеси та Івано-Франківська.

«Ми плануємо запустити інтенсивні курси програмування на базі 10-11-х класів. Щотижня упродовж чотирьох годин школярі вивчатимуть базове програмування та основи розробок програмних додатків на базі Google Android», — зазначив Сергій Іщеряков, засновник проекту «Школяр-програміст».

За задумом авторів проекту, на базі низки шкіл буде створено спеціалізовані класи із поглибленим вивченням програмування. Учасниками проекту будуть учні 10-11-х класів. Відбір до таких класів здійснюватиметься на конкурсних засадах після 9-го класу.

Школярі, які успішно пройдуть курс, отримуватимуть кваліфікаційні сертифікати на базі однієї з найбільших американських корпорацій розробників програмного забезпечення Oracle.

За словами директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України Юрія Кононенка, участь у програмі буде безоплатною.

«У майбутньому плануємо збільшити кількість випускників-програмістів з кількох тисяч до 30 тисяч на рік», — розповів народний депутат України Юрій Дерев'яненко, який є промоутером проекту.

У межах проекту навчатимуть як учнів, так і педагогів, аби ті були здатні вчити школярів відповідно до вимог проекту.

Інформацію щодо шкіл-учасників проекту, а також про вимоги до тих, хто прагне вступити до таких класів програмування, незабаром оприлюднять на сайті МОН України.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як скласти протокол батьківських зборів у ЗДО

Як скласти протокол батьківських зборів легко та ефективно. Скористайтеся поданою структурою протоколу, яка прийнятна для загальних та групових батьківських зборів.
103029

Індивідуальна програма розвитку учня школи

Для учнів з особливими освітніми потребами, які навчаються у вашому закладі освіти, потрібно розробити індивідуальну програму розвитку. Хто розробляє цей документ, на основі якої інформації та які частини він має містити - розбираємо в статті
103038

Безпечне освітнє середовище закладу освіти

Що таке безпечне освітнє середовище, його ознаки та принципи? Як забезпечити психологічно безпечне середовище? Які заходи необхідно впровадити у вашому закладі освіти — читайте у статті.
121305

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді