У плані відновлення України передбачено інвестиції в освіту

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Особливу увагу буде приділено створенню необхідних умов для інноваторів і науковців

План відбудови України передбачає розвиток освітніх реформ

Як працювати з трудовими книжками під час воєнного стану

Нещодавно відбулася Міжнародна конференція в швейцарському Лугано, під час якої прем'єр-міністр Денис Шмигаль презентував План відновлення України. Загальний обсяг програми відбудови наразі оцінюється в 750 млрд доларів.

Окремий розділ проєкту присвячено відновленню сфери освіти та науки.

Як повідомив очільник Міністерства освіти та науки Сергій Шкарлет, план відбудови передбачає продовження розпочатих реформ — реформа НУШ, розбудова мережі сучасних закладів освіти, реалізація стратегії розвитку вищої освіти, підготовка кваліфікованих фахівців тощо.

До того ж особливу увагу буде приділено створенню необхідних умов для інноваторів і науковців, що сприятиме розвитку інноваційної економіки країни.

«Завдяки підтримці ЄС на політичному, експертному та інституційному рівні, маємо можливість отримати допомогу як для забезпечення стійкості українських освіти та науки під час війни, так і відбудови в повоєнний період», — зауважив міністр освіти та науки.

Варто зазначити, що план відновлення враховує досвід європейських країн, а також пропонує використання принципів, підходів, інструментарію та практик Європейського Союзу.

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпечні заклади освіти у період війни

Мета Концепції безпеки закладів освіти – створити рівні, належні та безпечні умови здобуття освіти, організувати безпечний освітній простір в умовах війни. Концепція залишається актуальною, тож пригадайте основі її положення.
5283

Атестація вчителів у 2025 році: що? де? коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
96933

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
102341

Літні канікули 2025: коли і як відпочиватимуть школярі

Освітній процес в українських закладах загальної середньої освіти завершується здебільшого влітку. Хто визначає тривалість навчального року та літніх канікул, коли літні канікули 2025 – з’ясуємо у статті
1275

Академічна недоброчесність у школі: приклади та відповідальність

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
28121

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді