ВПП ООН надала близько 18 млн грн на підтримку шкільного харчування в закладах України

Всесвітня продовольча програма ООН перерахувала майже 18 мільйонів гривень на підтримку шкільного харчування в Україні

Кошти від ВПП ООН на шкільне харчування

Підтримка особистісного здоров'я: акценти

Кошти, які отримають заклади освіти, будуть спрямовані на поліпшення якості шкільного харчування або його здешевлення.

У листопаді минулого року Всесвітня продовольча програма ООН підписала договори з керівниками 11 областей, розширюючи підтримку шкільного харчування в Україні. У них ідеться про те, що впродовж 2023–2024 навчального року ВПП фінансуватиме 30% щоденних гарячих обідів для дітей 1–4 класів. 

Для участі в програмі відібрали 420 шкіл у Київській, Львівській, Закарпатській, Тернопільській, Хмельницькій, Чернігівській, Чернівецькій, Черкаській, Миколаївській, Одеській та Полтавській областях. Таким чином програма підтримує 60 000 дітей. 

«Ми раді продовжувати підтримувати ініціативу першої леді щодо реформи шкільного харчування та урядову Стратегію реформування системи шкільного харчування. Забезпечення здорового харчування дітей під час війни та після неї — один із найважливіших внесків, які ми можемо зробити у майбутнє України», — зауважила т.в.о. директора ВПП ООН в Україні Маріанна Ворд.

Як наголосив заступник міністра освіти Андрій Сташків, посилення спроможності громад, зокрема фінансової, — одна з чотирьох стратегічних цілей реформи шкільного харчування. У МОН працюють над цим попри повномасштабну війну, бо якісний обід в школі — це внесок у здоров’я дітей, який не можна відкласти «на потім». У цій ситуації підтримка таких партнерів, як Всесвітня продовольча програма ООН, є критично важливою для громад, для дітей та їхніх родин. 

Незабаром через підтримку Франції та приватних донорів Всесвітня продовольча програма розширить діяльність програми підтримки шкільного харчування. До списку областей буде додано ще три, а в тих областях, що вже охоплені програмою, розширять перелік шкіл. Загалом цього року кількість дітей, яким ВПП ООН співфінансуватиме щоденне харчування у школах, має зрости до 100 000.

За словами очільника проєктного офісу реформи шкільного харчування Ореста Степаняка, команда реформи шкільного харчування з 2023 року активно працювала над реалізацією цього проєкту спільно з представниками ВПП ООН та Міністерства освіти і науки України.

«Тішусь, що за цей період проєкт значно масштабувався та розширився — адже наші партнери розуміють, наскільки зараз для нас важливо захистити дітей, які залишились в Україні, та підтримати родини, які опинились у скрутній ситуації. Ми дуже цінуємо цю допомогу — та робимо все можливе, аби наша співпраця з донорами та партнерами була максимально прозорою та ефективною», — прокоментував Орест Степаняк.

Джерело: МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Підготовка до засідання педагогічної ради школи

Засідання педагогічної ради — важлива складова роботи закладу освіти. Її актуальність — у колегіальному прийнятті рішень. Розгляньмо її функції та особливості підготовки до засідань
43120

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
143412

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86611

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
47056

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді