Для освітян доступний навчально-методичний посібник з психології «Як ти? Уроки для школярів (10-14 років)»

Формувальне оцінювання: способи та інструменти залучення учнів
Для вчителів і шкільних психологів створили навчально-методичний посібник «Як ти? Уроки з психології для школярів у 5-8 класах».
Таку інформацію зазначили в Українському інституті розвитку освіти.
Детальніше ознайомитися з посібником можна в прикріпленому документі.
У посібнику розміщено розробки уроків для дітей і підлітків від 10 до 14 років. Усі матеріали збірника спрямовані на профілактику булінгу та підвищення обізнаності учнів про власний психологічний стан.
Зокрема, кожен урок має експертну презентацію, яка допоможе вчителям і практичним психологам ілюструвати матеріал, а також зробити його більш цікавим для учнів. Презентації мають яскраві ілюстрації, відео, аудіо та інтерактивні елементи, які привернуть увагу учнів і сприятимуть проведенню більш ефективних занять.
Окрім того, для педагогів доступні дві відеоінструкції, що містять загальні рекомендації щодо проведення уроків з посібника. Переглянути їх можна за посиланнями:
Джерело: УІРО
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ