В закладах освіти буде проведений аудит щодо готовності засобів укриття.

Таку інформацію повідоми міністр освіти Сергій Шкарлет, коментуючи організацію нового навчального року та безпеку учасників освітнього процесу.
«На нараді під головуванням прем’єр-міністра був присутній керівник ДСНС України, який отримав чітке завдання і сформулював головний меседж: ми маємо сьогодні у всіх закладах освіти провести аудит щодо готовності засобів укриття, приймання і гарантування безпечного освітнього процесу», – зауважив Сергій Шкарлет.
Міністр також розповів, що Держслужба з надзвичайних ситуацій має чіткі критерії стосовно засобів укриття – не тільки бомбосховищ, а взагалі засобів укриття, які сприяють безпеці освітнього процесу.
«Обов’язкова перевірка закладів освіти на наявність укриття, безпечних прилеглих територій, готовності локальних систем оповіщення, розчистка евакуаційних шляхів і розміщення планів евакуації, дообладнання споруд подвійного призначення для забезпечення безпеки наших дітей, проведення тренувань по оголошенню повітряної тривоги та евакуації», – зазначив Сергій Шкарлет.
⚡️Ігри-знайомки для дітей у бомбосховищі чи евакуації
МОН розʼяснило, як зараховувати дітей до закладів освіти в умовах воєнного стану.
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ