
Вимоги пожежної безпеки: чекліст
Незабаром у школах України розпочнуться зимові канікули. Саме тому Міністерство освіти і науки просить навчальні заклади провести інструктажі з учнями з питань безпеки життєдіяльності напередодні канікул.
Лист від МОН із відповідним змістом отримали очільники регіональних департаментів освіти і науки. У ньому містяться інструктажі з безпеки, які мають бути озвучені у школах задля посилення контролю щодо збереженням життя й здоров'я учнів та попередження надзвичайних ситуацій.
Відповідно до зазначених заходів, школярам і студентам педагоги повинні повідомити, як поводитися у разі оголошення про загрозу виникнення надзвичайної ситуації.
Зокрема, освітяни мають розтлумачити дотримання наступних правил:
- пожежної безпеки;
- техногенної безпеки;
- безпеки дорожнього руху;
- профілактики шлунково-кишкових захворювань;
- дотримання правил гігієни.
Окрім того, учні мають дізнатися інформацію про:
- поводження у громадських місцях з незнайомими людьми та підозрілими предметами;
- дії при користуванні громадським транспортом;
- безпечного перебування біля річок та водоймищ, що вкриті кригою;
- попередження випадків переохолодження та обморожень;
- правила надання домедичної допомоги тощо.
За інформацією Освіта.юа
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ