Для київських шкіл створять «Карту освітніх проблем»

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

У столиці планують запровадити «Карту освітніх потреб» для цифровізації закладів освіти

Система «Карта освітніх проблем» у школах Києва

Заяви: як оформлювати та реєструвати

Департамент інформаційно-комунікаційних технологій впроваджує в Києві систему «Карта освітніх потреб» для цифровізації закладів освіти. Це дозволить моніторити потреби кожного закладу для планування та вдосконалення освітньої інфраструктури.

Таку інформацію зазначив керівник цифрової трансформації Києва Петро Оленич. 

Передбачається, що незабаром система освіти в Україні зазнає цифрових змін і стане відповідною світовим тенденціям цифрового розвитку для успішної реалізації кожною людиною свого потенціалу.

Нині все більше професій потребують набуття високого рівня цифрових компетентностей і володіння новітніми технологіями.

Як зазначають у проєкті Концепції цифрової трансформації освіти й науки, потрібно подолати низку проблем:

  • відсутність актуальної, достовірної інформації про здобувачів освіти, педагогічних та науково-педагогічних працівників, а також науковців для прийняття управлінських рішень та моніторингу ефективності політик;
  • забюрократизованість процесів внутрішнього документообігу закладів та установ освіти й науки;
  • застарілий зміст освіти з навчальних предметів інформативної галузі;
  • недостатня кількість комп'ютерного обладнання та відсутність широкосмугового доступу до Інтернету в закладах та установах системи освіти й науки. 

Саме тому в столиці Департамент планує впровадити інформаційно-комунікаційну систему «Карта освітніх потреб» для цифровізації закладів освіти.

Метою цієї системи є досягнення стратегічних наступних цілей проєкту:

  • «Послуги та процеси у сфері освіти і науки є прозорими, зручними та ефективними»;
  • «Дані у сфері освіти і науки є доступними та достовірними».

Рішення щодо впровадження системи підтримали депутати Київради. 

«Завдяки цьому рішенню кияни отримають прозору систему з актуальною інформацією про заклади освіти. Для міста це інструмент планування і вдосконалення освітньої інфраструктури», — зауважив Петро Оленич.

Окрім того, система «Карта освітніх потреб» охоплює автоматизовані цифрові процеси збору, обробки, зберігання, систематизації та оновлення інформації про матеріально-технічну базу освітніх закладів.

«Для забезпечення достовірності та надійності даних, система матиме високі стандарти захисту інформації», — акцентували в пресслужбі КМДА.

Зокрема, точну й оновлювану інформацію про заклади будуть надсилати відповідним департаментам та відділам, сприяючи ефективній взаємодії між освітніми закладами та органами міської влади.

Джерело: КМДА

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
48087

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
120

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
160228

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31582

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59662

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді