Заяви: як оформлювати та реєструвати
У 2027 році в Україні стартує реформа старшої профільної школи. Однак вже з 2025 року запустять пілотний проєкт, який буде реалізований впродовж 2 років.
Таку інформацію зазначив заступник очільника Міністерства освіти і науки Андрій Сташків під час семінару.
За його словами, це одночасно є викликом для української системи освіти та можливістю підготувати потрібні матеріали і погодити необхідні зміни. У 2027 році у 10-ті класи прийдуть чинні 6-класники. Вони закінчать 12 клас у 2030 році.
Таким чином, учні в 10 класі зможуть спробувати щось нове й обрати профільний шлях.
Як зауважив заступник міністра освіти, школи України матимуть автономію: академічну, фінансову тощо.

Тримайте орієнтовний план роботи над аналітичною довідкою, який допоможе вам чітко структурувати процес. А щоб вам було ще простіше, ми додали живий зразок довідки – можна брати й одразу використовувати його як шаблон у своїй практиці! Як завжди, жодних зайвих слів чи складних термінів – тільки конкретика, чіткість і максимум користі для вашої роботи
«Старша профільна школа — це повністю автономні заклади освіти, керівники яких можуть ухвалювати рішення й щодо зарплат учителів, і щодо фінансових операцій, і підвищення кваліфікації педагогів, роботи та функціонування школи», — акцентував Андрій Сташків.
Окрім того, він наголосив, що професійний розвиток і підготовка педагогів є важливими аспектами реформи. Також не менш важливою є комунікація школи з батьками.
За інформацією НУШ