Збережена закономірність, що від булінгу більше страждають хлопці, аніж дівчата

🎲 Педнавантаження, штатний розпис і табелювання
В українських школах відбулось суттєве зниження рівня булінгу, різниця показників становить понад 7,6 відсоткового пункту між 2018 та 2022 роками.
Таку інформацію зазначено в Національному звіті за результатами дослідження PISA-2022.
За словами фахівців, зменшення рівня булінгу в школах обумовлене насамперед переходом на дистанційне навчання.
Відповідно до результатів дослідження, в Україні частка учнів, які зазнавали цькувань у закладах освіти, є меншою, ніж у Болгарії, Польщі, Словаччині, Естонії, Молдові, які є референтними для України країнами.
В Україні 14,7% серед опитаних учнів зазначили, що ставали жертвами булінгу принаймні кілька разів на місяць, а 7% учнів були віднесені до категорії тих, хто часто зазнає булінгу. Схожі показники булінгу спостерігаються також у Грузії.
Окрім того, у порівнянні з 2018 роком, зберігається закономірність, що від булінгу більше страждають хлопці, аніж дівчата, а також учні з низьким соціально-економічним статусом.
Зауважимо, що негативний досвід цькування співвідноситься з нижчими результатами учнів з математики.
Таким чином, учні, які повідомили, що зазнавали булінгу принаймні кілька разів на місяць, набрали на 35,6 балів менше з математики, ніж їхні однолітки, які потрапляли в ситуації булінгу рідше.
Зокрема, наразі збільшується занепокоєння щодо поширення кібербулінгу, який змінює цькування під час живого спілкування.
Джерело: PISA-2022
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ