Як підтримати підлітка у кризовій ситуації: 10 порад
В Україну повернули 387 із майже 20 тисяч викрадених росією дітей.
Таку інформацію зазначила перша леді України Олена Зеленська.
8 грудня 2023 року в Києві відбулася зустріч учасників Міжнародної коаліції країн за повернення українських дітей, під час якої була обговорена ситуація щодо викрадення дітей. До зустрічі долучилися представники понад 60 каїн світу.
«Кожне повернення — не статистика, а унікальна спецоперація, причому міжнародна. Росія не йде на прямий контакт із нами. І тому діти їдуть додому через треті країни, за посередництва багатьох небайдужих людей», — зауважила Олена Зеленська.
За словами уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, нині офіційно підтверджено депортацію понад 19,5 тисяч українських дітей, пише Укрінформ.
«Росія депортує українських дітей ще з 2014 року. Тоді вони започаткували так звану гуманітарну програму “Потяг надії”. Вивозили окупанти з України речі, різні предмети, а також українських дітей! І продовжують це робити зараз!», — прокоментував омбудсмен.
Заклад отримав гуманітарну допомогу— маєте провести її облік. Підказки експерта допоможуть без помилок оприбуткувати та списати отримані ноутбуки, парти та стільці, господарські товари тощо.
Окрім того, він наголосив, що для повернення українських дітей потрібні наступні кроки:
- визнання дій росії злочином геноциду;
- нові ордери на арешт винним у депортації українських дітей;
- доступ до списків усіх депортованих та переміщених дітей;
- перевірки та оновлення даних про депортованих або переміщених дітей;
- відкриття гуманітарних коридорів для евакуації мирного населення;
- створення реабілітаційних центрів для дітей, яких повернули в Україну.
У разі депортації дитини, потрібно проінформувати:
- Національну поліцію України (особисто в найближче відділення або за телефоном 102);
- Національне інформаційне бюро (гаряча лінія 16 48 — по Україні, 044 287 81 65 (хто за кордоном). Також можна заповнити онлайн-форму за покликанням, або написати на електронну скриньку за адресою: [email protected];
- уповноваженого Верховної Ради України з прав людини — зателефонувати на номер гарячої лінії 0 800 50 17 20 (в межах України), 044 299 74 08 (для дзвінків із-за кордону);
- написати на електронну адресу [email protected] або заповнити онлайн-форму заяви «Моя дитина зникла, допоможіть!» на сайті в розділі «Надіслати звернення в один клік».
Джерело: Укрінформ