Як сформувати безпечне і здорове освітнє середовище
5 грудня у межах ініціативи «Шкільний урок волонтерства» відбудеться Національний онлайн-урок волонтерства з почесними гостями. Організатори закликають вчителів підтримати проєкт і доєднатися до трансляції разом з учнями.
Організаторами події стали ГО «Українська Волонтерська Служба» та ГО «Рух Олександра Педана “JuniorS”» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Міністерства освіти і науки та Міністерства молоді та спорту.
Як зазначили в МОН, з жовтня 2023 року в закладах освіти проходять 45-хвилинні уроки, під час яких досвідчені активісти, вчителі й знаменитості розповідають школярам, як маленькими кроками досягти значних результатів, та діляться інструментами, що допоможуть їм долучитися до волонтерського руху.
5 грудня о 9:00, у Міжнародний день волонтера, заклади освіти можуть долучитися до перегляду трансляції за посиланням разом з учнями в класі або запропонувати їм під’єднатися самостійно.
Заклад отримав гуманітарну допомогу— маєте провести її облік. Підказки експерта допоможуть без помилок оприбуткувати та списати отримані ноутбуки, парти та стільці, господарські товари тощо.
Для того, щоб закладу освіти долучитися до цієї ініціативи та провести урок, треба залишити заявку за посиланням. Учасникам для уроку нададуть усі необхідні матеріали: посібник для вчителя, план уроку, презентацію та роздаткові матеріали для вправ. План уроку легко адаптувати під умови аудиторії та проводити як офлайн із презентацією та проєктором, навіть в умовах укриття, так і онлайн на будь-якій платформі для навчання.
За даними U-Report, 90% опитаних підлітків хочуть бути корисними для України в той чи інший спосіб, зокрема — як волонтери. Ініціатива покликана залучити їх до волонтерської роботи, розвивати лідерські якості, організаційні здібності, наполегливість і впевненість. Організатори сподіваються, що проєкт допоможе підтримувати психічне та фізичне здоров’я школярів під час війни.
Проєкт «Шкільні уроки волонтерства» триватиме до червня 2024 року й охопить територію всієї України: як школи у великих містах, так і заклади освіти в менших населених пунктах, зокрема — у селах. Зокрема заплановано онлайн-уроки з підлітками, які вимушено покинули домівки й перебувають за кордоном.
За інформацією МОН