Освітній омбудсмен закликав педагогів не писати заяви на відпустки

Освітянам рекомендують не піддаватись тиску керівництва щодо написання заяв про надання відпустки

Освітній омбудсмен закликав педагогів не писати заяви на відпустки

Як провести атестацію педагогів в умовах війни

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов звернувся до освітян з закликом не піддаватися тиску щодо відпустки.

Як від зазначив у дописі, що отримує численні звернення від педагогів із проханням допомоги в тому, що через тиск та примус вони написали заяви на щорічну відпустку чи відпустку без збереження заробітної плати, хоча цим працівникам мали оголосити простій або організувати дистанційне навчання у закладі освіти.

«Довести, що така заява була написана під тиском або примусом, практично неможливо», – зауважив Сергій Горбачов.

Він повідомив, що коли учитель власноруч написав заяву на відпустку, відкликати працівника з відпустки може лише керівник закладу освіти – і для цього є чіткі підстави, які визначені законом.

«Одним із можливих варіантів може бути такий: працівник пише заяву, де просить відкликати його з відпустки та надати можливість працювати дистанційно. Але наголошую, що це можливо виключно за рішенням керівника: ваша заява його ні до чого не зобов’язує», – зауважив освітній омбудсмен.

Також він звернувся до керівників закладів освіти з проханням організувати дистанційне навчання учнів, залучити педагогів, незважаючи на місце їх перебування, і не позбавляти права дітей на освіту.

«Якщо є можливість організації дистанційного навчання, то оплата праці педагогів здійснюється в повному обсязі, іншим працівникам оголошується простій, який оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу). Якщо заклад освіти не може здійснювати свою діяльність, то усім працівникам закладу оголошується простій з відповідною виплатою», – підкреслив Сергій Горбачов.

Джерело: сторінка освітнього омбудсмена у Facebook

Звернення редакцій Експертус Освіта:

Друзі, у цей тяжкий воєнний час ми хочемо бути для вас корисними, тому продовжуємо працювати!

Поки створюємо тільки електронні журнали. Передплатити їх можна за телефоном 0 800 21 38 38

та в інтернет-магазині.

Наші менеджери на зв’язку та готові допомогти – звертайтеся!
Підтримаємо економіку країни!

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
100955

Літні канікули 2025: коли і як відпочиватимуть школярі

Освітній процес в українських закладах загальної середньої освіти завершується здебільшого влітку. Хто визначає тривалість навчального року та літніх канікул, коли літні канікули 2025 – з’ясуємо у статті
741

Академічна недоброчесність у школі: приклади та відповідальність

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
27999

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78637

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді