Освітній омбудсмен закликав педагогів не писати заяви на відпустки

Освітянам рекомендують не піддаватись тиску керівництва щодо написання заяв про надання відпустки

Освітній омбудсмен закликав педагогів не писати заяви на відпустки

Як провести атестацію педагогів в умовах війни

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов звернувся до освітян з закликом не піддаватися тиску щодо відпустки.

Як від зазначив у дописі, що отримує численні звернення від педагогів із проханням допомоги в тому, що через тиск та примус вони написали заяви на щорічну відпустку чи відпустку без збереження заробітної плати, хоча цим працівникам мали оголосити простій або організувати дистанційне навчання у закладі освіти.

«Довести, що така заява була написана під тиском або примусом, практично неможливо», – зауважив Сергій Горбачов.

Він повідомив, що коли учитель власноруч написав заяву на відпустку, відкликати працівника з відпустки може лише керівник закладу освіти – і для цього є чіткі підстави, які визначені законом.

«Одним із можливих варіантів може бути такий: працівник пише заяву, де просить відкликати його з відпустки та надати можливість працювати дистанційно. Але наголошую, що це можливо виключно за рішенням керівника: ваша заява його ні до чого не зобов’язує», – зауважив освітній омбудсмен.

Також він звернувся до керівників закладів освіти з проханням організувати дистанційне навчання учнів, залучити педагогів, незважаючи на місце їх перебування, і не позбавляти права дітей на освіту.

«Якщо є можливість організації дистанційного навчання, то оплата праці педагогів здійснюється в повному обсязі, іншим працівникам оголошується простій, який оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу). Якщо заклад освіти не може здійснювати свою діяльність, то усім працівникам закладу оголошується простій з відповідною виплатою», – підкреслив Сергій Горбачов.

Джерело: сторінка освітнього омбудсмена у Facebook

Звернення редакцій Експертус Освіта:

Друзі, у цей тяжкий воєнний час ми хочемо бути для вас корисними, тому продовжуємо працювати!

Поки створюємо тільки електронні журнали. Передплатити їх можна за телефоном 0 800 21 38 38

та в інтернет-магазині.

Наші менеджери на зв’язку та готові допомогти – звертайтеся!
Підтримаємо економіку країни!

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
143170

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86577

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
47018

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді