Карантин продовжили: оновлені правила самоізоляції

Уряд продовжив карантин та обмежувальні протиепідемічні заходи, щоб запобігти поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, до 31 травня 2022 року.

Карантин продовжили: оновлені правила самоізоляції

Як провести атестацію педагогів в умовах війни

Зміни до «карантинної» постанови викладені у постанові КМУ «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 і від 29 червня 2021 р. № 677» від 23.02.2022 № 229.

Вже наступного дня Уряд мав нагальніші справи, ніж реєструвати та публікувати своє рішення продовжити карантин. Так, наприклад, порядок бронювання військовозобов’язаних в умовах воєнного стану визначає постанова КМУ від 03.03.2022, яка має № 194. А постанова КМУ, яка продовжує карантин і датована більш ранньою датою, має лише № 229.

Із 9 березня 2022 року самоізоляції підлягають:

1. Особи, які мали контакт з пацієнтом із підтвердженим випадком COVID-19, крім осіб:

  • які під час виконання службових обов’язків використовували засоби індивідуального захисту відповідно до рекомендацій щодо їх застосування;
  • отримали повний курс вакцинації від COVID-19 (через 14 днів від дати введення останньої дози відповідно до протоколу вакцинації від COVID-19) за відсутності симптомів;
  • перехворіли на COVID-19 (протягом 180 днів від дати забору матеріалів, що дали позитивний результат тестування на COVID-19) за відсутності симптомів.

2. Особи з підозрою на інфікування або з підтвердженим діагнозом захворювання на COVID-19 у легкій формі за умови, що особа не потребує госпіталізації.

3. Особи з підтвердженим діагнозом COVID-19, виписані із закладу охорони здоров’я, до моменту одужання відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.

Змін зазнали й умови самоізоляції іноземців та осіб без громадянства, які перетинають державний кордон на в’їзд в Україну. Зокрема, іноземці та особи без громадянства, які підлягають самоізоляції у зв’язку з перетином державного кордону, зобов’язані зареєструватися в системі або встановити та активувати її мобільний додаток.

Строк самоізоляції становить 10 днів та розпочинається через 72 години для іноземців та осіб без громадянства, які перетнули державний кордон.

Строк самоізоляції становить 14 днів для іноземців та осіб без громадянства, які перетнули державний кордон і прибули з Російської Федерації, й перебували на її території більше ніж сім днів протягом останніх 14 днів.

Підготувала Олена Петровська, експерт Експертус: Кадри, за матеріалами Урядового порталу.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
143173

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86579

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
47019

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді