Зарплати освітян в Україні дуже повільно зростають

Зарплата в освіті має найменшу динаміку зростання серед інших сфер діяльності

Розмір заробітної плати освітян

Як поінформувати працівника про умови трудового договору

Заробітна плата в освітній сфері має найменшу динаміку зростання у порівнянні з іншими видами економічної діяльності.

Таку інформацію зазначили у звіті Державної служби статистики щодо середньомісячної заробітної плати за видами економічної діяльності за ІІ квартал 2023 року.

Відповідно до наданої інформації, середня заробітна плата по економіці у ІІ кварталі складала 17 176 грн, а в освіті — 13 027 грн.

Менший розмір заробітної плати мають працівники закладів культури, працівники сфери творчості, мистецтва та розваг, працівники сфер поштової і кур’єрської діяльності, сфер будівництва та організацій тимчасового розміщення і харчування.

Чи зобов’язані керівники закладів освіти подавати декларацію

Проте за статистичними даними, у порівнянні з ІІ кварталом 2022 року середня зарплата українців зросла на 25,2%.

Однак заробітні плати працівників сфери освіти у порівнянні з ІІ кварталом 2022 року підвищено на 9,4%, що є найнижчим показником в економіці.

Найбільші середні зарплати зафіксовані у сфері інформації та телекомунікацій, фінансової та страхової діяльності та авіаційного транспорту — 30 тисяч грн і більше.

Найактивніше зростають середні заробітні плати у сферах торгівлі, ремонту автотранспорту, транспортній сфері, нерухомості тощо.

За матеріалами Освіта.юа

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Підготовка до засідання педагогічної ради школи

Засідання педагогічної ради — важлива складова роботи закладу освіти. Її актуальність — у колегіальному прийнятті рішень. Розгляньмо її функції та особливості підготовки до засідань
43146

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
143625

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86669

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
47073

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді