Зарплати освітян в Україні дуже повільно зростають

Зарплата в освіті має найменшу динаміку зростання серед інших сфер діяльності

Розмір заробітної плати освітян

Як поінформувати працівника про умови трудового договору

Заробітна плата в освітній сфері має найменшу динаміку зростання у порівнянні з іншими видами економічної діяльності.

Таку інформацію зазначили у звіті Державної служби статистики щодо середньомісячної заробітної плати за видами економічної діяльності за ІІ квартал 2023 року.

Відповідно до наданої інформації, середня заробітна плата по економіці у ІІ кварталі складала 17 176 грн, а в освіті — 13 027 грн.

Менший розмір заробітної плати мають працівники закладів культури, працівники сфери творчості, мистецтва та розваг, працівники сфер поштової і кур’єрської діяльності, сфер будівництва та організацій тимчасового розміщення і харчування.

Чи зобов’язані керівники закладів освіти подавати декларацію

Проте за статистичними даними, у порівнянні з ІІ кварталом 2022 року середня зарплата українців зросла на 25,2%.

Однак заробітні плати працівників сфери освіти у порівнянні з ІІ кварталом 2022 року підвищено на 9,4%, що є найнижчим показником в економіці.

Найбільші середні зарплати зафіксовані у сфері інформації та телекомунікацій, фінансової та страхової діяльності та авіаційного транспорту — 30 тисяч грн і більше.

Найактивніше зростають середні заробітні плати у сферах торгівлі, ремонту автотранспорту, транспортній сфері, нерухомості тощо.

За матеріалами Освіта.юа

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

На жаль, у сучасній школі все частіше звучить слово «булінг». На це явище жаліються учні та батьки з боку вчителів, вчителі з боку батьків та школярів. Але нерідко явище цькування окремих працівників спостерігається і у самому педагогічному колективі – між колегами та з боку адміністрації. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті.
4934

Цифровізація української освіти: реалізація, проблеми і перспективи

Через необхідність дистанційного навчання актуальним і перспективним напрямом розвитку вітчизняної системи освіти стала її цифровізація. Що вона передбачає, з якими проблемами зіткнулись розробники Національної платформи цифрової освіти, що чекає педагогів і здобувачів освіти в перспективі – у нашій статті
10352

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді