За школярами на ТОТ стежать як у тюремних закладах

Система нагляду за школярами на тимчасово окупованих територіях подібна до тюремної — правозахисники

Школярі на тимчасово окупованих територіях

Як працювати з трудовими книжками під час воєнного стану

На тимчасово окупованих територіях російські загарбники встановлюють на телефони українським школярам шпигунське програмне забезпечення, яке допомагає слідкувати за листуванням дітей і блокує певні сайти.

Таку інформацію зазначив засновник Східної правозахисної групи Павло Лисянський. 

За його словами, наразі система нагляду за школярами на тимчасово окупованих територіях майже нічим не відрізняється від тюремної:

  • школярам встановлюють програми, схожі на батьківський контроль;
  • окупанти активно перевіряють гаджети та фіксують українські медіа, телеграм-канали тощо.
Вимоги пожежної безпеки: чекліст

На думку правозахисника, такими діями ворог намагається виявити проукраїнськи налаштованих школярів. Однак не виключено, що однією з причин активізації є стрімкий розвиток у рф молодіжної субкультури «Редан» («бойові неформали»), яка влаштовує погроми в громадських місцях.

Зокрема, як зауважують політтехнологи агресора, у 2024 році в пострадянських країнах мешкатиме рівно 50% тих, хто народився після розпаду срср. Тому, кількість осіб, які народилися при радянському союзі, поступово зменшуватиметься, а молоде покоління, зокрема, в Україні, уже має зовсім інші погляди на розвиток своєї держави й стосунки з росією. 

Павло Лисянський вважає, що таким чином окупанти будуть продовжувати спроби встановити ідеологічний контроль над дітьми й молоддю.

Джерело Укрінформ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
143170

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86577

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
47018

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді