Спеціальні заклади освіти можуть використовуватися для реабілітації військових

Зміни, що пропонують у законопроєкті про розширення можливостей спеціальних ЗО для реабілітації військових

Процес реабілітації захисників України

Як поінформувати працівника про умови трудового договору

Деякі народні депутати пропонують дозволити використовувати ресурси та можливості спеціальних закладів загальної середньої освіти для реабілітації військовослужбовців, які отримали поранення.

Таку інформацію зазначив голова Освітнього комітету Верховної Ради Сергій Бабак.

Детальніше ознайомитися з порівняльною таблицею до проєкту можна в прикріпленому документі. 

Нещодавно у Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт №10160, який передбачає внесення змін до деяких законів України щодо розширення можливостей спеціальних закладів загальної середньої освіти. Авторкою документу стала депутатка Анна Пуртова у співпраці з Освітнім комітетом ВР і Міністерством освіти і науки.

Насамперед працівники спеціальних закладів загальної середньої освіти України працюють з учнями й ученицями, які мають вади зору та/або слуху. У школі їх навчають жити повноцінним життям, дають повну загальну середню освіту (часто навіть професійну), а також надають психологічну допомогу й підтримку. Завдяки цьому діти можуть простіше інтегруватися в суспільство.

У період повномасштабного вторгнення українські захисники та захисниці нерідко отримують поранення, що призводять до повної або часткової втрати зору та/або слуху. Для відновлення важливих життєвих функцій вони проходять тривалу реабілітацію. Однак є й ті, кому відновити відповідні функції неможливо. Таким воїнам необхідно навчитися повноцінно жити з травмою.

На думку авторів законопроєкту, метою цієї ініціативи є надання державним органам та органам місцевого самоврядування можливості створювати програми реабілітації та відновлення військових (ветеранів) на базі цих спеціальних закладів, а закладам — надавати відповідні послуги не тільки дітям, а й воїнам, які того потребують.

Джерело Сергій Бабак

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
142295

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86428

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
46965

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді