Майже половина українців стикаються з проявами мовної дискримінації

45% українців відчувають мовну дискримінацію

Прояви дискримінації за мовою

Як підтримати підлітка у кризовій ситуації: 10 порад

Майже половина громадян вважає, що в Україні існує дискримінація за ознакою мови.

Таку інформацію зазначили в Київському міжнародному інституті соціології. 

Фахівці Інституту на замовлення Консультативної місії Європейського Союзу у період з 4 до 20 вересня 2023 року провели всеукраїнське соціологічне опитування. У респондентів запитали, чи дискримінують, на їхню думку, українців за певними ознаками. Якщо «так», то за якими саме.

Відповідно до результатів опитування, 45% респондентів відповіли, що в Україні існує проблема дискримінації за ознакою мови. Ще 55% відповіли, що утисків на тлі мовного питання не помічали та не відчувають.

На другому місці опинилася дискримінація щодо сексуальної орієнтації. 34% опитаних громадян вказали на цю проблему в Україні.

Окрім того, серед інших проявів дискримінації в державі є наступні:

  • за наявністю інвалідності — 28%;
  • за віком — 27%;
  • за етнічною належністю — 23%;
  • за статтю — 22%.

Зауважимо, що соціологи опитали методом особистих інтерв’ю 2 005 респондентів у віці від 18 років. Дослідження відбувалося на всіх територіях України, крім тимчасово окупованих. Статистична похибка такої вибірки не перевищує 3,3%.

Джерело Інститут соціології

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

План роботи на літній оздоровчий період в ЗДО

Основне завдання в ЗДО — оздоровити дітей, створити простір для активного відпочинку та закріпити знання. Що потрібно врахувати, готуючи план роботи на літній оздоровчий період
88202

Шукаємо ключ до «замкнутої» дитини

Є діти, що граються, голосно сміючись, штовхаючись, поспішають до гурту, а є діти, які усамітнюються, стають мовчазними в компанії однолітків і, схоже, бояться людей. Педагоги мають вміти працювати з такими дітьми та вміти заспокоїти батьків і підказати їм шляхи вирішення ситуації.
1512

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

На жаль, у сучасній школі все частіше звучить слово «булінг». На це явище жаліються учні та батьки з боку вчителів, вчителі з боку батьків та школярів. Але нерідко явище цькування окремих працівників спостерігається і у самому педагогічному колективі – між колегами та з боку адміністрації. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті.
4936

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді