Майже половина українців стикаються з проявами мовної дискримінації

45% українців відчувають мовну дискримінацію

Прояви дискримінації за мовою

Як підтримати підлітка у кризовій ситуації: 10 порад

Майже половина громадян вважає, що в Україні існує дискримінація за ознакою мови.

Таку інформацію зазначили в Київському міжнародному інституті соціології. 

Фахівці Інституту на замовлення Консультативної місії Європейського Союзу у період з 4 до 20 вересня 2023 року провели всеукраїнське соціологічне опитування. У респондентів запитали, чи дискримінують, на їхню думку, українців за певними ознаками. Якщо «так», то за якими саме.

Відповідно до результатів опитування, 45% респондентів відповіли, що в Україні існує проблема дискримінації за ознакою мови. Ще 55% відповіли, що утисків на тлі мовного питання не помічали та не відчувають.

На другому місці опинилася дискримінація щодо сексуальної орієнтації. 34% опитаних громадян вказали на цю проблему в Україні.

Окрім того, серед інших проявів дискримінації в державі є наступні:

  • за наявністю інвалідності — 28%;
  • за віком — 27%;
  • за етнічною належністю — 23%;
  • за статтю — 22%.

Зауважимо, що соціологи опитали методом особистих інтерв’ю 2 005 респондентів у віці від 18 років. Дослідження відбувалося на всіх територіях України, крім тимчасово окупованих. Статистична похибка такої вибірки не перевищує 3,3%.

Джерело Інститут соціології

Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Як аналізувати урок вчителя

Урок — це творча майстерня вчителя і лабораторія керівника. Після аналізу відвіданого уроку народжуються нові ідеї й задуми щодо поліпшення освітнього процесу.
230329

10 принципів, які допоможуть вчителю працювати ефективніше

Коаліція з питань шкільної та освітньої психології США сформувала принципи ефективної роботи вчителів, складені на основі психології взаємодії вчителя з учнями. У статті дізнаєтесь про принципи соціальної взаємодії, мотивацію, а також як створити дружній мікроклімат, який сприятиме ефективному навчанню.
4305

Обдаровані діти у початковій школі: виявлення та етапи роботи

Дітей невтомно називають національним надбанням та майбутнім країни. А обдарованих дітей визнають основним творчим та інтелектуальним потенціалом. У роботі з обдарованими дітьми та розвитку обдарованості загалом більше питань, ніж відповідей
14824

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді