Контакти для звернень щодо порушень мовного закону

Куди звертатися, аби захистити власні мовні права: найдієвіші методи

Порушення мовного закону

Як підтримати підлітка у кризовій ситуації: 10 порад

За дев’ять місяців цього року на адресу Уповноваженого із захисту державної мови надійшло 3 015 звернень громадян про порушення мовного закону.

Саме тому секретарка Освітнього комітету Верховної Ради України Наталя Піпа розповіла куди можна звернутися, щоб захистити свої мовні права й отримати підтримку та допомогу. 

Усі громадяни України мають право на отримання інформації та послуг у сферах суспільного життя державною, а значить, українською мовою, однак не завжди це право виконується. За період 2023 року найбільше повідомлень про порушення мовного закону стосувалися:

  • інтернет-представництв (842 звернення);
  • обслуговування (492 звернення);
  • реклами та вивісок (436 звернень).

Водночас найбільше порушень було зафіксовано в наступних регіонах:

  • 1109 звернень — Київ;
  • 448 звернень — Харківська область;
  • 388 звернень — Одеська область;
  • 233 звернення — Дніпропетровська область.

Окрім того, Наталя Піпа зауважила, що у разі виникнення ситуації, коли мовні права українців порушуються, то вони можуть скористатися трьома найбільш дієвими способами, аби їх відстояти:

  • подати скаргу до Уповноваженого із захисту державної мови: для цього на офіційному сайті необхідно заповнити форму для скарг: викласти суть скарги, надати свої дані та дані порушника; крім того, можна написати скаргу від руки та надіслати її на електронну пошту Уповноваженого ([email protected]) або на звичайну пошту за адресою: 01001, м. Київ, провулок Музейний 12;
  • звернутися в профільні інстанції, які також контролюють виконання мовного законодавства: наприклад, до Освітнього омбудсмена, який контролює питання мови в освіті на державному рівні, Українського центру оцінювання якості освіти (контролює питання мови у вищій освіті), Департаментів освіти ОВА;
  • скерувати звернення в декілька органів, уповноважених здійснювати захист і контроль щодо застосування державної мови.

Джерело Наталя Піпа

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як завучу організувати соціальний простір початківця

Наставництво — це форма роботи, за якої досвідченого працівника «прикріплюють» до початківця для того, щоб останній мав змогу працювати в тандемі, професійно зростати, розвиватися. Як налагодити взаємодію — у статті
1599

Плануйте справи, щоб встигати

Універсального рецепту, як побудувати день, щоб і робочі, і особисті справи встигнути виконати, немає. Але ж у вас точно є знайомі керівники, які якось із ними справляються. Прочитайте цю статтю і дізналися чотири секрети, як встигати виконувати робочі та особисті завдання і залишатися в ресурсному стані.
2597

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді