Держбюджет-2022: основні показники
Як відомо, ініціатива реформи раціону дітей в закладах освіти на більше здоровий належить першій леді України Олені Зеленській.
Безпосередньо розробляв кожну страву відомий український шеф-кухар Євген Клопотенко. Він добре обізнаний на здоровому та смачному харчуванні.
Однак, не всі позитивно оцінили новації в шкільному меню. Уже за кілька днів, як нове меню опинилось на столах дітей, батьки зчинили ґвалт — їжа не смакує та й задорого:
- «Чому одна людина має вирішувати за всіх? У державі багато фахівців, які можуть розробити меню дитячого харчування, а школи й садочки нехай самі вибирають»;
- «Проблема не в меню, а в мотивації людей на місцях, достойних умовах праці й адекватній зарплатні. Починати потрібно саме з цього. Є кухарі, які смачно готували й при старому меню та діти це їли із задоволенням»;
- «Меню може і корисне, але взагалі без крихти солі й цукру — це занадто. Абсолютно всі діти кажуть, що несмачно і не ситно. Приходять додому голодні».
Варто зазначити, що востаннє норми харчування в закладах освіти розробляли ще у 1956 році. Тому впровадження чогось нового після такого тривалого періоду стало болючим. Євген Клопотенко відреагував на шквал критики порадою, щоб батьки самі перевірили чи відповідає їжа прописаним нормам. Також за потреби звертатися у Держпродспоживслужбу.
Імовірнеше за все, що кухарі в закладах освіти просто не вміють готувати нові страви, як-от бурячкові оладки чи пастуший пиріг. Саме тому розробник меню пообіцяв майстер-класи для працівників їдалень.
Зокрема, шеф-кухар зауважив, що з командою прочитав усі коментарі, проаналізував та прописав спеціальні кроки для навчання кухарів.
«Навчатимемо людей, які на місцях складають меню, як правильно читати норми. Також навчатимемо українців критично мислити та адекватно висловлювати свої думки. Розповідатимемо про основи здорового харчування», — зазначив Євген Клопотенко.