Названо переможців Національної премії Global Teacher Prize Ukraine

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Відомі імена переможців премії Global Teacher Prize Ukraine

Премія Global Teacher Prize Ukraine

Як поінформувати працівника про умови трудового договору

В Україні визначили переможців Національної премії Global Teacher Prize Ukraine 2023. З 2017 року там відзначають вчителів-агентів освітніх змін.

Цього року на премії відзначили п’ятьох переможців — незламних вчителів, усі вони отримали грант в один мільйон гривень.

Вперше цього року було створено номінацію «Дошкілля», переможницею якої стала Вікторія Душина, вихователька закладу дошкільної освіти з Харкова. У день повномасштабного вторгнення рф в Україну освітянка, за її словами, поспілкувалася з мамою телефоном о 5 ранку, зібралася та пішла з дітьми у свій дошкільний заклад у Харкові. Там вона перебувала три тижні. Пізніше вихователька евакуювалася до одного з селищ, де продовжила роботу й створила клуб для дітей-переселенців, а згодом повернулася до міста й продовжила роботу з вихованцями в дистанційному форматі.

Переможницею номінації «Вибір серцем» стала Катерина Якушевська. Вона працювала логопедом у закладі дошкільної освіти №103 у Миколаєві до 23 лютого 2022 року. Невдовзі після початку повномасштабної війни садочок зруйнувала російська ракета — наразі його відновлюють. Після цього освітянка почала працювати в місцевому шпиталі, де допомагає пораненим захисникам відновлювати мовлення й пам’ять. Вона зауважила, що специфіка цих занять така сама, як і під час роботи з дітьми.

Відзнаку в номінації «Незламність» отримала Лариса Фесенко із села Лісна Стінка (Харківська область). Вона була директоркою та вчителькою англійської мови в «Лісотехнічному ліцеї» Курилівської сільської ради. 24 лютого 2022 року жінка вийшла на роботу й координувала дії вчителів. Під час окупації вона відмовилася співпрацювати із загарбниками. Учні та вчителі навіть змогли завершити навчальний рік за українськими програмами, адже окупанти навідувалися в село не дуже часто. Проте Ларисі Фесенко довелося пережити зраду колег і провести 45 діб в російському полоні. Освітянка втекла з ув’язнення в ніч деокупації Куп’янська. Зараз вона керує відбудовою школи й продовжує навчати дітей онлайн.

Щодо номінації «Новатори», то тут переміг Максим Гвоздецький із Запоріжжя. Він 9 років викладає фізику та використовує новаторські методики у викладанні. Зокрема, почав створювати ролики із героями популярних фантастичних фільмів і коміксів: Дартом Вейдером, Суперменом, Месниками — за навчальною програмою для учнів 7-9 класів. Максим Гвоздецький уже створив чимало таких відео, які демонструють, що фізичні явища оточують людей постійно, та планує продовжувати таку роботу. 

Перемогу в номінації «Молодий вчитель» здобув 23-річний Петро Сітек, який викладає громадянську освіту в «Школі вільних та небайдужих» (Львів). Під час викладання вчитель використовує дебати, квести й інші активності, мультимедійні презентації, створює для учнів умови, які дозволяють їм сміливо виявляти будь-які емоції. Його підхід заснований на повазі до думки молоді, спілкуванні в рівних умовах.

«Вчителі виховали справжніх героїв — патріотів своєї Батьківщини, найкращих із найкращих. У складних, часом надзвичайних, небезпечних умовах, ви продовжуєте навчати та виховувати нові покоління українців. Тих, хто будуватиме майбутнє нашої держави. Тих, хто прославлятиме Україну розумом, талантом, винахідливістю і незламним духом. Це справді важлива та відповідальна місія», — акцентував Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час церемонії нагородження.

За матеріалами Освіторія

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
168901

Від А до Я: ваш повний гід по наказах з основної діяльності

Хочете бути впевненими у кожному своєму управлінському рішенні? Наша стаття розкриває ключові аспекти складання та оформлення наказів з основної діяльності. Дізнайтеся про нормативні вимоги, структуру та інші нюанси, щоб ваші накази завжди були чинними, а управління — бездоганним і відповідальним
71910

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

Чи знаєте ви, що цькування в педагогічному колективі може походити не лише від учнів чи батьків, а й від колег та навіть адміністрації школи? Ця прихована війна руйнує атмосферу довіри та професійного зростання. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті
8131

Моніторинг якості освіти в школі: хто, як і навіщо контролює освітній процес

Бажаєте зануритися в систему контролю за освітнім процесом? Наша стаття розкриває, хто саме здійснює моніторинг якості освіти — від внутрішніх ініціатив закладу до зовнішніх державних структур. Дізнайтеся про різні види моніторингу — від локального до міжнародного — та зрозумійте, як його результати впливають на розвиток шкільної освіти
35103

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді