Методичний посібник щодо створення цифрових освітніх центрів у громадах

Експерти фонду «savED» розробили хендбук із покроковою інструкцією для створення цифрового освітнього центру в громадах

Цифрові освітні центри в Україні

Як підтримати підлітка у кризовій ситуації: 10 порад

Фахівці благодійного фонду «savED» створили посібник «Цифрові освітні центри», у якому міститься інформація щодо етапів  створення цифрових освітніх центрів і алгоритми їхньої роботи. А також критерії вибору громад, поради з ремонту та навіть наповнення центрів заняттями й активностями.

Цифрові освітні центри від фонду «savED» — це своєрідна «швидка освітня допомога», щоб надати дітям у громадах, що постраждали від війни, доступ до навчання. Освітні центри — затишні, просторі та мають сучасні меблі, техніку та дидактичні матеріали для навчання школярів.

Під час 2022 і 2023 років команда savED спільно з міжнародними партнерами створила вже кілька десятків таких освітніх центрів у Київській, Чернігівській, Миколаївській областях та планує відкрити ще більше центрів там, а також на Харківщині та Дніпропетровщині.

«Улітку 2022 року, коли ми заснували благодійний фонд savED, цифрові освітні центри стали справді «швидкою допомогою» для низки громад, у яких школи були побиті або зруйновані зовсім. За понад рік ми вже маємо налагоджену організацію роботи й адміністрування процесів у центрах, тож у цьому хендбуці зібрали покрокову інструкцію, а також відпрацьовані лайфхаки, як обладнати та облаштувати якісний та корисний освітній центр», — зауважила співзасновниця благодійного фонду «savED» Анна Новосад.

У населених пунктах, де частково або повністю зруйнована освітня інфраструктура, важливо швидко й оперативно знайти нові рішення, щоб хоча б частково відновити доступ до освіти. У таких ситуаціях цифрові центри стають в нагоді: їх облаштовують швидко та порівняно недорого, наповнюють різними активностями та матеріалами для комфортного навчання та соціалізації дітей.

Зі свого боку створений хендбук допоможе легко обрати заклад, створити простір та почати освітній процес. У посібнику наявні практичні поради, ілюстрації готових центрів разом з історіями їхніх громад та QR-коди на додаткові джерела.

За матеріалами МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Підготовка до засідання педагогічної ради школи

Засідання педагогічної ради — важлива складова роботи закладу освіти. Її актуальність — у колегіальному прийнятті рішень. Розгляньмо її функції та особливості підготовки до засідань
43147

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
143630

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86669

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
47073

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді