У 2024 році завдання мультитесту планують перекладати мовами національних меншин

Оновлена посадова інструкція вчителя початкових класів
У 2024 році завдання національного мультипредметного тесту планують перекладати мовами національних меншин, крім російської.
Таку інформацію зазначила директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.
Як вона зауважила, мову агресора не використовуватимуть для перекладу завдань тестування.
Передбачається, що перекладені будуть тести з історії України, математики, біології, хімії, географії та фізики.
Таким чином вступники, що здобували загальну середню освіту мовами національних меншин, зможуть пройти тестування із перекладеними завданнями.
Переклади будуть доступні угорською, польською, румунською, кримськотатарською мовами.
Окрім того, керівниця Українського центру порадила вступникам зосередитися на підготовці до проходження тестів українською.
«Адже навчання в закладах вищої освіти відбуватиметься саме українською. Утім, звісно, вибір за самими учасниками», — акцентувала Тетяна Вакуленко.
Джерело Українська правда
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ