Незабаром розпочнеться пілотний етап моніторингу якості початкової освіти

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

За два тижні розпочнеться пілотний етап зовнішнього моніторингу якості початкової освіти

Моніторинг початкової освіти

Як поінформувати працівника про умови трудового договору

У жовтні 2023 року Український та регіональні центри оцінювання якості освіти проведуть пілотний етап третього циклу загальнодержавного зовнішнього моніторингу якості початкової освіти (ЗЗМЯПО-2024).

Відповідну інформацію зазначили на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. 

Проведення цього етапу відбуватиметься згідно з відповідними наказами Міністерства освіти і науки. Зокрема, затверджено перелік закладів освіти — учасників моніторингу та визначено дати проведення — з 09 до 31 жовтня 2023 року (за окремим графіком).

Мета пілотного етапу — апробація напрацьованих фахівцями УЦОЯО когнітивних (тести) і контекстних (анкети) інструментів для оцінювання рівня сформованості природничо-наукової компетентності випускників початкової школи, у зв’язку з різноманітними чинниками шкільного та позашкільного середовища, а також відпрацювання процедур тестування й анкетування безпосередньо в закладах освіти.

Зауважимо, що безпосередньо основний етап третього циклу ЗЗМЯПО буде проведено навесні 2024 року. Завдяки проведеному цьогоріч пілотуванню випускникам початкової школи в межах адміністрування основного етапу буде запропоновано пройти тестування з трьох галузей: читання, математики та природничо-наукових дисциплін. Саме тому моніторинг зможе охопити всі три галузі, які вважаються ключовими.

Під час попередніх циклів моніторингу в 2018 і 2021 роках учасники виконували тести лише із читання та математики.

За матеріалами УЦОЯО

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47871

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
119

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159833

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31556

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59594

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді