Незабаром розпочнеться пілотний етап моніторингу якості початкової освіти

За два тижні розпочнеться пілотний етап зовнішнього моніторингу якості початкової освіти

Моніторинг початкової освіти

Як поінформувати працівника про умови трудового договору

У жовтні 2023 року Український та регіональні центри оцінювання якості освіти проведуть пілотний етап третього циклу загальнодержавного зовнішнього моніторингу якості початкової освіти (ЗЗМЯПО-2024).

Відповідну інформацію зазначили на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. 

Проведення цього етапу відбуватиметься згідно з відповідними наказами Міністерства освіти і науки. Зокрема, затверджено перелік закладів освіти — учасників моніторингу та визначено дати проведення — з 09 до 31 жовтня 2023 року (за окремим графіком).

Мета пілотного етапу — апробація напрацьованих фахівцями УЦОЯО когнітивних (тести) і контекстних (анкети) інструментів для оцінювання рівня сформованості природничо-наукової компетентності випускників початкової школи, у зв’язку з різноманітними чинниками шкільного та позашкільного середовища, а також відпрацювання процедур тестування й анкетування безпосередньо в закладах освіти.

Зауважимо, що безпосередньо основний етап третього циклу ЗЗМЯПО буде проведено навесні 2024 року. Завдяки проведеному цьогоріч пілотуванню випускникам початкової школи в межах адміністрування основного етапу буде запропоновано пройти тестування з трьох галузей: читання, математики та природничо-наукових дисциплін. Саме тому моніторинг зможе охопити всі три галузі, які вважаються ключовими.

Під час попередніх циклів моніторингу в 2018 і 2021 роках учасники виконували тести лише із читання та математики.

За матеріалами УЦОЯО

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

На жаль, у сучасній школі все частіше звучить слово «булінг». На це явище жаліються учні та батьки з боку вчителів, вчителі з боку батьків та школярів. Але нерідко явище цькування окремих працівників спостерігається і у самому педагогічному колективі – між колегами та з боку адміністрації. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті.
4947

Цифровізація української освіти: реалізація, проблеми і перспективи

Через необхідність дистанційного навчання актуальним і перспективним напрямом розвитку вітчизняної системи освіти стала її цифровізація. Що вона передбачає, з якими проблемами зіткнулись розробники Національної платформи цифрової освіти, що чекає педагогів і здобувачів освіти в перспективі – у нашій статті
10371

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді