Рекомендації батькам, якщо дитина стикається з булінгом у школі

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Як діяти батькам, якщо з їхньої дитини знущаються у школі

Прояви булінгу в закладах освіти

Оновлена посадова інструкція вчителя початкових класів

Бувають такі ситуації, коли діти стикаються із проявами булінгу. При цьому не лише з боку однокласників, а й навіть від учителів.

Як зазначив освітній омбудсмен Сергій Горбачов, у такому разі батькам варто скаржитись в управління освіти, департамент освіти або й навіть писати заяву до Нацполіції. Усе залежить від ситуації.

Зокрема омбудсмен зауважив, що є стаття 173 — 4 кодексу України про адмінпорушення — булінг, тобто про систематичне знущання, цькування, переслідування за будь-якою ознакою. 

За словами Сергія Горбачова, також є наказ МОН про те, як має діяти директор закладу освіти, коли батьки звертаються до нього із подібною заявою.

Вимоги пожежної безпеки: чекліст

Таким чином керівник закладу повинен:

  • протягом 1 дня повідомити поліцію про таку заяву;
  • негайно скликати засідання постійної комісії з протидії булінгу;
  • здійснити розслідування, визначити факти і зробити певні висновки.

«Інструменти є і вони працюють, якщо батьки наважуються подавати заяви і добиватись свого. Не завжди це спрацьовує з першого разу, але якщо булінг дійсно був, то врешті-решт можна добитись того, що винні будуть покарані. Якщо ж сам керівник закладу освіти спричинив булінг, то тоді потрібно скаржитись в управління освіти, департамент освіти, писати заяву до Нацполіції. Оцей порядок чітко визначається законом», — наголосив освітній омбудсмен.

За матеріалами Громадського радіо

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47888

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
119

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159854

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31567

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59604

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді