Україна і Чехія: продовжується реалізація проєкту щодо розвитку системи оцінювання якості освіти в областях

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Співпраця України і Чехії щодо розвитку системи оцінювання якості освіти в українських школах триває. 16 грудня 2021 року Державна служба якості освіти України та її територіальні органи спільно з партнерами провели черговий міжнародний семінар з питань самооцінювання в школах Чехії.

Новий професійний стандарт: ВИМОГИ

У ході заходу з вітальним словом до учасників звернувся Юрій ВЕРГУН, директор департаменту інституційного аудиту Служби, і зазначив, що самооцінювання є передумовою до якісних змін в українських школах, які здійснюються на основі з’ясування теперішнього стану освітніх і управлінських процесів та сприяють більш ефективній роботі закладу, створюють для керівництва і вчителів низку професійних викликів.

Експерт з розвитку освіти Чехії, директор гімназії імені Богуміла Грабала міста Нимбурк Іржі КУГН наголосив на важливості опанування навиків самооцінювання шкіл як ключовій складовій покращення умов навчання дітей та представив низку інструментів, які використовуються чеськими закладами освіти у цьому процесі. У Чехії систематично відстежується читацька, математична, природознавча, мовна, соціальна та інформаційна грамотності дітей, результати досліджень якої використовують у національних та міжнародних дослідженнях навчальних досягнень, таких як PISA, TIMSS, PIRLS.

Крім того, при здійсненні ефективного самооцінювання школи можуть використовувати інструменти, що передбачають зовнішній моніторинг освітньої діяльності, спираючись на модель якісної школи, яка в Чехії визначається за такими критеріями:

  • візія та стратегія закладу освіти;
  • ефективне керівництво школою;
  • кваліфікований педагогічний колектив;
  • освітній процес, що відповідає цілям законодавства та індивідуальним потребам дітей;
  • результати навчання учнів;
  • створення рівних можливостей для учасників освітнього процесу.

Здійснивши самоаналіз українські школи матимуть можливість окреслити сильні сторони та виокремити процеси, що потребують покращення. Ця процедура допоможе закладам освіти знайти шлях до визначеної візії та досягнення цілей стратегії розвитку.

Довідково:

Семінар відбувся в межах проєкту «Розвиток системи оцінювання якості освіти в регіонах України», який реалізується Державною службою якості освіти України спільно з Асоціацією з міжнародних питань у співпраці з Чеською шкільною інспекцією, за підтримки Чеської агенції розвитку.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпечні заклади освіти у період війни

Мета Концепції безпеки закладів освіти – створити рівні, належні та безпечні умови здобуття освіти, організувати безпечний освітній простір в умовах війни. Концепція залишається актуальною, тож пригадайте основі її положення.
5283

Атестація вчителів у 2025 році: що? де? коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
96932

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
102334

Літні канікули 2025: коли і як відпочиватимуть школярі

Освітній процес в українських закладах загальної середньої освіти завершується здебільшого влітку. Хто визначає тривалість навчального року та літніх канікул, коли літні канікули 2025 – з’ясуємо у статті
1272

Академічна недоброчесність у школі: приклади та відповідальність

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
28120

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді