У МОН опублікували розподіл коштів освітнього держбюджету

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

МОН планує підвищити зарплати освітянам, профінансувати укриття та реформу НУШ

Розподіл держкоштів у сфері освіти

Як працювати з трудовими книжками під час воєнного стану

Кабінет Міністрів України ухвалив проєкт державного бюджету на 2024 рік. 

Як повідомляють у МОН, загалом на освіту закладено 178,8 млрд грн, з них 148,5 млрд — загальний фонд міністерства. Це майже на 22% більше, ніж 2023 року.

Цього року Міністерству освіти та науки вдалося закласти збільшення фінансування за багатьма бюджетними статтями, а також запланувати кошти на друк підручників, забезпечення Нової української школи й облаштування укриттів.

Наразі відповідний законопроєкт буде надіслано до Верховної Ради, після чого народні депутати мають його затвердити.

Щодо розподілу коштів на 2024 рік, то освітня субвенція — 102,9 млрд грн (майже на 18% більше, ніж 2023 року). Збільшення освітньої субвенції дасть змогу підвищити зарплати працівникам освіти: на 10% з 1 січня і ще на 12% з 1 липня (за тарифною сіткою).

Облаштування укриттів — 2,5 млрд грн, що на мільярд більше, ніж цього року.

Підручники й посібники для школярів — 1,5 млрд грн 2022 року кошти на друк підручників були спрямовані на потреби армії. Цьогоріч на це виділено 754,9 млн грн, яких не достатньо для забезпечення всієї потреби в підручниках.

Субвенція НУШ — 1,5 млрд грн. За ці кошти для 5–7 класів НУШ планується придбати оснащення, навчальні матеріали, а також забезпечити восьмий пілотний клас. Зокрема, виділення субвенції дасть змогу підготувати вчителів.

Зауважимо, що в 2022 і 2023 роках реформа тривала без фінансової підтримки з боку держави. Наступного року освітнє відомство планує повноцінно відновити фінансування Нової української школи.

1 млрд грн виділено на шкільні автобуси. Разом зі співфінансуванням з місцевих бюджетів це дасть змогу придбати орієнтовно 500 шкільних автобусів.

На модернізацію харчоблоків у школах буде виділено 1,5 млрд грн.

Кошти для розвитку інклюзивної освіти та підтримки дітей з особливими освітніми потребами складатимуть 304,6 млн грн.

Субвенція на створення навчально-практичних центрів сучасної професійної освіти — 500 млн грн.

Розвиток вищої та фахової передвищої освіти — 500 млн грн.

Для підтримки досліджень і науково-технічних розробок у закладах вищої освіти виділять 118 млн грн, що на 100 млн більше, ніж 2023 року.

Джерело МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47220

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
112

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159411

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31536

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59540

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді